بانک پارسیان
بین الملل

سرمایه‌گذاری ۱۷ میلیارد دلاری چین در بلندترین تونل زیر آب دنیا

پروژه تونل زیرآبی قطار که برای اتصال پایتخت فنلاند به استونی طارحی شده است، ۱۵ میلیارد یورو (۱۷ میلیارد دلار) سرمایه‌گذاری از سوی شرکت چینی تاچ‌استون کپیتال پارتنرز، دریافت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از راشاتودی، پروژه جاه‌طلبانه تونل زیرآبی قطار که برای اتصال پایتخت فنلاند به استونی طارحی شده است، ۱۵ میلیارد یورو (۱۷ میلیارد دلار) سرمایه‌گذاری از سوی شرکت چینی تاچ‌استون کپیتال پارتنرز، دریافت کرده است.

شرکت توسعه فاینست بِی اِریا، تفاهم‌نامه همکاری‌ای را با صندوق سرمایه‌گذاری چینی که اسپانسر پروژه راه ابریشم (یک جاده یک کمربند اقتصادی) چین است، امضا کرده است تا در تونل هلسینکی-تالین، سرمایه‌گذاری کند. یک سوم از این ۱۵ میلیارد یورو به عنوان سرمایه‌گذاری خصوصی در سهام خواهد بود و تاچ‌استون سهام اقلیتی در پروژه خواهد داشت. ۲ سوم باقی‌مانده به عنوان وام سرمایه‌گذاری خواهد شد.

قرار است سرمایه‌گذاری چین در این پروژه، به صورت گام به گام و با پیشرفت پروژه در اختیار فاینست بِی اِریا قرار بگیرد. شرکا هنوز باید ظرف ۶ ماه آینده در مورد جزئیات سرمایه‌گذاری به توافق برسند.

طبق گفته رهبر عملیات اجرایی پروژه، پیتر وسترباکا، این تونل ۱۰۳ کیلومتری قرار است فرودگاه وانتای هلسینکی را به فرودگاه تالین متصل کند و دو ایستگاه در بین مسیر خواهد داشت. این پروژه یکی از بزرگترین پروژه‌های زیرساختی در اروپاست.

منبع

مهر

  کد خبر
291968
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *