بانک پارسیان
امور زیربناییكشاورزی و دامپروری

سرانه ۱۱ کیلوگرمی مصرف آبزیان در ایران

رئیس گروه تغذیه آبزیان آب شیرین سازمان شیلات ایران گفت: مصرف آبزیان در دنیا اکنون بطور متوسط بالای ۱۸ کیلوگرم و این سرانه در کشور ۱۱ کیلوگرم است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، علی بیگی در برنامه «رویش» رادیو اقتصاد با موضوع کسب و کارهای زودبازده؛ آبزی پروری در فضاهای مختلف افزود: ایران هنوز با متوسط مصرف جهانی فاصله زیادی دارد.

وی همچنین اظهارداشت: خوشبختانه امروز فعالیت های گسترده ای در خصوص پرورش انواع ماهیان گرم آبی و سرد آبی و همینطور ترویج آبزی مصرف در سطح کشور در حال انجام است.

رئیس گروه تغذیه آبزیان آب شیرین سازمان شیلات ایران گفت: پرورش آبزیان تنها مربوط به ماهی نمی شود بلکه میگو، قورباغه، تمساح و سایر گونه ها نیز در زمره آبزیان قرار می گیرد.

وی در ادامه افزود: عمده فعالیت آبزی پروری در ایران مربوط به انواع ماهیان گرم آبی و سرد آبی است.

بیگی اظهارداشت: بطور کلی ماهیان به دو دسته آب شیرین و آب شور و به لحاظ دمایی هم به دو گروه گرم آبی و سرد آبی تقسیم می شوند.

وی ضمن اشاره به اینکه در سراسرکشور از شمال تا جنوب می توان گونه های مختلف ماهیان سردآبی و گرم آبی را پرورش داد، گفت:فعالیت آبزی پروری هم اکنون در اقصی نقاط این مرز و بوم حتی در نقاط دوردست و روستایی نیز در حال انجام است.

رئیس گروه تغذیه آبزیان آب شیرین سازمان شیلات روند توسعه آبزی پروری و میزان تولید انواع ماهی و میگو در کشور را رو به رشد عنوان کرد و افزود: طی سالیان گذشته برای مثال میزان تولید ماهی قزل آلا در ایران بطور متوسط ۱۰ کیلوگرم در متر مربع بود که این عدد امروز با بهره گیری از علم و دانش روز، توسعه مکانیزاسیون، استفاده از تاسیسات مختلف و بسیاری موارد مشابه دیگربه بیش از ۲۵ کیلوگرم در متر مربع رسیده است.

وی اضافه کرد: آب شیرین از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است به خصوص در این دوران که کمبود آب در تمامی کشورها بویژه ایران مشهود است.

بیگی به رادیو اقتصاد یادآورشد: پرورش دهندگان باید از این منابع آبی با ارزش بالا تولید بسیار مناسبی داشته باشند.

 

  کد خبر
293643
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *