بانک پارسیان
بورسبورس اوراق

موافقت سازمان بورس با افزایش ۳۶ درصدی سرمایه گروه مپنا از محل سود انباشته

سازمان بورس و اوراق بهادر با درخواست افزایش سرمایه «رمپنا» از ۲۰۰۰ میلیارد تومان به ۲۷۲۳ میلیارد تومان از محل سود انباشته موافقت کرد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، گروه مپنا این افزایش سرمایه ۳۶ درصدی را به منظور اصلاح ساختار مالی انجام خواهد شد.

در همین زمینه سازمان بورس اعلام کرد: «در راستای اجرای قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران، تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت گروه مپنا در این سازمان مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس رسیدگی انجام شده، مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقرّرات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نشده و افزایش سرمایه از نظر این سازمان بلامانع است.»

از سویی انجام افزایش سرمایه، حداکثر تا ۶۰ روز از تاریخ این مجوز(۲۳ اسفندماه) امکان‌پذیر خواهد بود و عدم انجام افزایش سرمایه در مهلت مقرر، موجب ابطال این مجوز شده و انجام آن مستلزم اخذ مجوز جدید از سازمان بورس خواهد بود.

 این در حالی است که هیات مدیره «رمپنا» افزایش سرمایه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی به میزان ۵۰ درصد را از محل سود انباشته به منظور بهره مندی از مزایای معافیت مالیاتی منظور شده به طرح های افزایش سرمایه از محل سود انباشته و جلوگیری از خروج نقدینگی به تصویب رسانده بود، اما سازمان بورس با افزایش سرمایه ۷۲۳ میلیارد تومان و به میزان ۳۶ درصد موافقت کرده است.

 

منبع
اقتصاد آنلاین - رامین بیات
  کد خبر
293648
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *