انرژی

استفاده از بالگرد برای انتقال سیم‌های برق حاشیه رودخانه در لرستان

به‌منظور تأمین برق روستاهای بدون برق لرستان، هوانیروز به کمک شرکت توزیع برق این استان آمد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، طبق اعلام مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان لرستان، ۹۲ روستای بی برق در سطح استان باقی مانده بود که تماماً به‌دلیل تخریب زیر ساخت‌ها از جمله پل‌های ارتباطی و جاده حاشیه رودخانه‌ها در بلاتکلیفی به‌سر می‌بردند.

فریدون خودنیا ادامه داد: در مناطقی که امکان تأمین برق وجود داشت، با هماهنگی‌های به‌عمل آمده، هوانیروز در یک اقدام انسان‌دوستانه به کمک شرکت توزیع آمد و با انتقال سیم‌های شبکه توزیع برق در عرض رودخانه کشکان چهار روستای دیگر نیز برق‌دار شد.
اسفندیار دهقان – معاون بهره‌برداری شرکت توزیع نیروی برق استان لرستان – نیز از برق‌دار شدن دو روستای بخش مرکزی چگنی در منطقه شاهیوند خبر داد و گفت: برای انتقال سیم‌های شبکه برق در عرض رودخانه با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستیم.

وی افزود: برای برق‌دار کردن دو روستای بخش مرکزی به مرکزیت چم پلک، مشقات فراوانی را متحمل شدیم و مجبور بودیم در ابتدا حدود ۳ کیلومتر شبکه جدید و دور از دسترس رودخانه احداث کنیم.
بنا بر اعلام وزارت نیرو، معاونت بهره‌برداری توزیع برق لرستان گفت: تعدادی دیگر از روستاهای منطقه شاهیوند و شهرستان چگنی هنوز بدون برق هستند که راهداری در حال احداث پل موقت در آن مناطق است و بلافاصله پس از بازگشایی جاده برق آن‌ها نیز وصل خواهد شد.
دهقان در پایان با اشاره به اینکه ۷۲ اکیپ وظیفه تأمین برق روستاها را برعهده دارند، اظهار کرد: تا این لحظه ۸۶ روستای بدون برق داریم و تلاش‌ها برای تأمین برق آنها همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

  کد خبر
302011
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن