صنعت، معدن، تجارت

واردات موی اسب و خاک اره در شرایط تحریمی

رئیس تشکل های کشاورزی کشور گفت: متاسفانه در زمانی که کشور تحت فشارهای بین المللی و تحریم های ناجوانمردانه قرار دارد برخی افراد موی اسب و خاک اره به مملکت وارد می کنند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی،  مسعود اسدی درگفتگو با رادیو اقتصاد افزود: حال اگر قانون انتزاع ملغی و اختیارات واردات به وزارت بازرگانی واگذار شود آیا این افراد بجای موی اسب، خاک اره و امثالهم انواع و اقسام محصولات کشاورزی به کشور وارد نخواهند کرد.

وی همچنین اظهارداشت: اگر وزارت بازرگانی تشکیل و قانون انتزاع ملغی شود بیشتر روی واردات محصولات متمرکز و دیرزمانی نخواهد گذشت که همگان شاهد انواع و اقسام میوه های خارجی در بازارهای داخلی خواهند بود.
پایگاه خبری آرمان اقتصادی picture?attid=350739&s=b واردات موی اسب و خاک اره در شرایط تحریمی
رئیس تشکل های کشاورزی کشور گفت: تشکیل وزارت بازرگانی شاید اشکال چندانی نداشته باشد اما اگر بخواهند قانون انتزاع را لغو کنند و اختیاراتی که طبق قانون به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده دوباره بازپس گیرندو به وزارتخانه ای دهند که همیشه مدافع تجارت، بازرگانی، واردات و صادرات محصولات بوده بیانگر اینکه قرار نیست اتفاق خوبی برای بخش کشاورزی کشور بیفتد.

وی در ادامه افزود: حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور مدت های مدیدی که نوشداروی رفع مشکلات کشور را به تشکیل وزارت بازرگانی گره زده است.

اسدی تصریح کرد: رئیس قوه مجریه تصور می کند با تشکیل وزارتخانه مزبور مشکلات کشور در بخش های توزیع، تامین و غیره برطرف خواهد شد بنابراین عزم خود را جزم کرده تا این کار انجام شود.

وی به رادیو اقتصاد گفت: ایران به دلیل یکسری ارزش ها، اعتقادات و همینطورآرمان های که ملت به آن متعهد است همیشه در معرض فشار های بین المللی وتحریم ها قرار دارد.

رئیس تشکل های کشاورزی کشورافزود: تحریم های ناجوانمردانه ای که علیه ایران وضع و به تبع فشارهای زیادی به کشور و ملت وارد کردبه هیچ وجه فراموش نخواهد شد.

وی ضمن بیان اینکه مهمترین مسئله در شرایط تحریمی تامین امنیت غذایی کشور است، اظهارداشت: نقش کشاورزان و فعالیت های کشاوررزی در این عرصه بسیارتعیین کننده است.

اسدی در برنامه روی خط اقتصاد گفت: حمایت از تولید کننده در بحث کشاورزی همان حمایت از کشاورزان است.

وی افزود: سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید نامگذاری شده و همینطور در سالی که دایره تعدی ها و زورگویی های ابرقدرت ها علیه کشور در حال گسترش است باید هرچه بیشتر به فکر تولید داخلی بود.

 

  کد خبر
302470
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *