بورسبورس اوراق

مجمع «قاروم» برای افزایش ۹۵۶ درصدی سرمایه از دو محل سود انباشته واندوخته تصمیم‌گیری می‌کند

قند ارومیه به منظور تصمیم‌گیری برای افزایش سرمایه از محل‌های سود انباشته و محل اندوخته طرح و توسعه مجمع عمومی فوق‌العاده برگزار می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، قند ارومیه به منظور تصمیم‌گیری برای افزایش سرمایه از محل‌های سود انباشته و محل اندوخته طرح و توسعه مجمع عمومی فوق‌العاده برگزار می‌کند.

این افزایش سرمایه «قاروم» برای جبران مخارج سرمایه گذاری انجام شده و اصلاح ساختار مالی صورت خواهد گرفت، این در حالی است که ۵۰۱ درصد این افزایش سرمایه به میزان ۸.۱ میلیارد تومان از محل سود انباشته و ۴۵۵ درصد دیگر معادل ۷.۴ میلیارد تومان از محل اندوخته طرح و توسعه است.

از سویی قند ارومیه در حال حاضر در بازار ج فرا بورس حضور دارد و با توجه به این که قرار است قوانین معاملات در بازار پایه فرابورس از خرداد ماه تغییر کند و مقررات جدید اعمال شود، شاهد کاهش ریسک پذیری معاملات در این بازار خواهیم بود.

 در همین رابطه از خرداد ماه دامنه قیمت پایانی روز قبل + یک ریال خواهد بود که با این کار نوسان معاملات پیوسته گرفته می‌شود. همچنین در این آیین‌نامه جدید، تابلو «الف» حذف شده و تابلو «ب» تبدیل به تابلو «زرد» و تابلو «نارنجی» هم به جای تابلو «ج»  به فعالیت خواهد پرداخت.

تابلو «قرمز» نیز به عنوان یک تابلوی جدید در بازار پایه ایجاد شده است،در این تابلو شرکت‌هایی که احکام ورشکستگی را دریافت کرده‌ و یا اینکه منحل شده‌اند و یا سه سال متوالی اطلاعات مالی خود را منتشر نکرده‌اند، سهام آن‌‌ها مورد داد و ستد قرار می‌گیرد.

گفتنی است مجمع عمومی فوق‌العاده «قاروم» ۷ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

 

منبع
اقتصاد آنلاین - رامین بیات
  کد خبر
304970
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *