بانک و بیمهبورسبورس اوراق

بانک تجارت ۱۸۸ میلیارد تومان حجم خورد/ در گروه بانکی چهار میلیارد و ۴۹۰ میلیون سهم معامله شد

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی،
در معاملات امروز تالار حافظ، بانک تجارت، لیزینگ ایرانیان و دست مرغاب بیشترین بازدهی را نصیب سهام‌داران خود کردند.

 

 امروز در داد و ستدهای بورس اوراق بهادار تهران«وتجارت»، «کگل» و «فولاد» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل‌گذاشتند، این درحالیست که ‌امروز شاحص کل بورس تهران با افزایش ۵۷۲۱ واحدی به رقم ۲۰۱ هزار و ۸۰۵ واحد رسید. همچنین شرکت‌های شهد، قنداصفهان و ایران‌دارو نیز بیشترین زیان را در بین شرکت‌های بورسی شدند.

ازسویی‌ بانک تجارت بیشترین ارزش دادوستد‌ها را در بازارسهام به خود اختصاص داد. صنعتی و معدنی گل گهر، سرمایه‌گذاری‌نفت‌ و گاز پتروشیمی‌ تامین، بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش‌نفت اصفهان، ذوب‌ آهن اصفهان، ایران‌خودرو و پتروشیمی پارس ‌نیز بعد از «وتجارت» بیشترین ارزش معاملات در بازار را از آن خود کردند.

در فرابورس نیز ریل سیر، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران‌ استان‌ کرمان و آ. اس.پ پربازده‌ترین‌ شرکت‌ها تولید نیروی برق دماوند، دامداری تلیسه نمونه و کشت و دام قیام اصفهان هم زیان‌ده‌ترین شرکت‌ها بودند.

 همچنین‌ گروه‌های بانکی، شیمیایی و کانه‌های فلزی ‌در بین صنایع بورسی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. بر این اساس، درگروه بانکی طی ۷۳ هزار و ۳۲۴ نوبت معاملاتی چهار میلیارد و ۴۹۰ میلیون سهم به ارزش ۲۶۱ میلیادر تومان داد و ستد شد که البته اکثر معاملات گروه بانکی مربوط به بانک تجارت می شود طی آن ۱۸۸ میلیارد تومان سهم «وتجارت» در سیستم مچینگ معامله شد.

پایگاه خبری آرمان اقتصادی photo_2019-04-15_15-41-36 بانک تجارت 188 میلیارد تومان حجم خورد/ در گروه بانکی چهار میلیارد و 490 میلیون سهم معامله شد

پایگاه خبری آرمان اقتصادی photo_2019-04-15_15-41-41 بانک تجارت 188 میلیارد تومان حجم خورد/ در گروه بانکی چهار میلیارد و 490 میلیون سهم معامله شد

 

منبع
اقتصاد آنلاین - رامین‌بیات
  کد خبر
305006
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *