امور زیربناییكشاورزی و دامپروری

شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌ صنعتی کشور ۵٠,٢٣ درصد افزایش یافت

مرکز آمار ایران اعلام کرد: شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور در سال ١٣٩٧ به عدد ۴٠٩,٨۶ رسید که نسبت به سال قبل معادل ۵٠,٢٣ درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از فارس، شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور سال ١٣٩٧ (١٠٠=١٣٩٠) ، منتشر شد.

در سال ١٣٩٧ متوسط شاخص قیمت در تمامی استان‌ها نسبت به سال ٩۶ با افزایش روبه‌رو بوده اند. طوری که بیشترین افزایش شاخص (نرخ تورم) را استان گیلان با ١٣٢,۵٢ درصد و کمترین افزایش شاخص (نرخ تورم) را استان اردبیل با ٢۵.۶٢ درصد داشته است.

شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور در سال ١٣٩٧ به عدد ۴٠٩,٨۶ رسید که معادل ۵٠,٢٣ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است. شاخص مرغداری های صنعتی در تمام فصول سال نسبت به فصل مشابه سال قبل با افزایش روبرو بوده­ و بیشترین افزایش در فصل زمستان به میزان ٧٩,٣٨ درصد بوده است. شاخص مذکور بجز فصل بهار در بقیه فصول سال نسبت به فصل قبل افزایش یافته است و بیشترین افزایش در فصل پاییز و معادل ٣٢,٧١ درصد می باشد.همچنین در فصل بهار ۶.٩۶ درصد نسبت به فصل قبل کاهش یافته است.

در سال ١٣٩٧ متوسط شاخص قیمت در تمامی استان‌ها نسبت به سال ٩۶ با افزایش روبه‌رو بوده اند. بطوری که بیشترین افزایش شاخص (نرخ تورم) را استان گیلان با ١٣٢,۵٢ درصد و کمترین افزایش شاخص (نرخ تورم) را استان اردبیل با ٢۵.۶٢ درصد داشته است.

مرغ

در سال ١٣٩٧ شاخص گروه مرغ به ۴۶٢,١١ واحد رسید که در مقایسه با سال قبل ۵٩,۴١ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که شاخص مذکور در سال قبل افزایشی معادل ٨,٩۵ درصد داشته است. همه اقلام این گروه شامل پولت ، مرغ گوشتی و جوجه یکروزه به ترتیب۵۶,٩٨ ،۴٣,١۵ و١٢٣,٨٠ درصد نسبت به سال قبل افزایش قیمت داشته­اند.

تخم مرغ

در سال ١٣٩٧ شاخص گروه تخم مرغ به ٣٠٠,٣١ واحد رسیده که در مقایسه با سال قبل ٣٢,۶۵ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که شاخص مذکور در سال قبل افزایشی معادل ٣۵,٩۶ درصد داشته است.

همه اقلام این گروه شامل تخم مرغ خوراکی و نطفه دار به ترتیب ٣۶,۶٨ و ٢٨,۵٢ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته­اند، در حالی که همین اقلام در سال قبل به ترتیب معادل ٣٨,۶٨ و٣٣,٢٨ درصد افزایش داشته اند.

سایر

این گروه شامل کود می­باشد که در سال ١٣٩٧ شاخص آن به ٩۴۴,٠٨ رسیده که در مقایسه با سال قبل ٧,٧٩ درصد افزایش یافته است. افزایش شاخص مذکور در سال قبل معادل ٢,٠۶ درصد بوده است. شاخص مذکور بجز فصل تابستان در بقیه فصول سال نسبت به فصل مشابه سال قبل با افزایش روبه رو بوده و بیشترین افزایش در فصل زمستان و معادل ٢١.۵٧ درصد بوده است.

متن کامل خبر از اینجا+ پایگاه خبری آرمان اقتصادی pdf شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌ صنعتی کشور ۵٠,٢٣ درصد افزایش یافت  شاخص قیمت مرغداری صنعتی  + قابل دریافت است.

  کد خبر
322479
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن