بورسبورس کالا

معامله ۱۳۹ هزار میلیارد ریال انواع کالا در بورس کالا طی اردیبهشت

تالارهای مختلف بورس کالای ایران طی اردیبهشت ماه امسال، شاهد معامله بیش از دو میلیون و ۲۹۷ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۳۹ هزار میلیارد ریال بود.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از تسنیم، تالارهای مختلف بورس کالای ایران طی اردیبهشت ماه امسال، شاهد معامله بیش از دو میلیون و ۲۹۷ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۳۹ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به فروردین ماه به ترتیب رشد ۸۱ و ۹۰ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.

بر این اساس تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران در این مدت شاهد معامله افزون بر یک میلیون و ۴۶۴ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۷۵ هزار و ۶۷۸ میلیارد ریال در دو بخش داخلی و صادراتی بود.

در این تالار بالغ بر ۳۵۷ هزار و ۹۰۳ تن انواع قیر، ۳۴۵ هزار و ۹۱۹ تن انواع مواد پلیمری و ۱۲۰هزار و ۵۶۶ تن مواد شیمیایی معامله شد.

از دیگر کالاهای معامله شده در این تالار می توان به دادوستد ۵۱۲ هزار و ۲۰۰ تن وکیوم باتوم، ۲۶ هزار و ۶۲۵ تن گوگرد، ۳ هزار و ۴۹۰ تن عایق رطوبتی، ۹۷ هزار و ۲۵۰ تن لوب کات و ۲۰ تن گازها و خوراک ها در ماهی که گذشت اشاره کرد.

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران نیز طی اردیبهشت ماه میزبان معامله ۸۲۵ هزار و ۱۳۸  تن انواع کالا به ارزش ۶۳ هزار و ۲۵۹ میلیارد ریال بود. در این تالار ۷۵۳ هزار و ۹۰ تن انواع فولاد، ۳۲ هزار و ۱۳۰ تن انواع مس، ۶۸۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۴۸ تن کنسانتره، ۱۶هزار و ۶۰۰ تن آلومینیوم، ۶۳ کیلو گرم شمش طلا و ۲ هزار و ۵۹۰ تن شمش روی از سوی مشتریان خریداری شد.

بر اساس این گزارش تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز طی ماه گذشته شاهد معامله ۳۷ کیلوگرم زعفران رشته ای و یک هزار و ۷۰۰ تن خرما بود. بازار فرعی بورس کالای ایران هم در این مدت معامله ۵ هزار و ۷۶۰ تن کالا را تجربه کرد.

  کد خبر
325899
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن