بانکبانک و بیمه

بانک تجارت با بانک CDB چین همکاری می‌کند


بانک تجارت و بانک CDB ، چهارمین بانک جمهوری خلق چین تفاهم نامه امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی (ECOIDEAL)، با حضور نمایندگان تام الاختیار بانک  CDB چین این تفاهم نامه بانک ی با تبادل Term Sheet (برگه شرایط اعطای تسهیلات خارجی) به امضا رسیده است. امضاء برگه فوق الذکر تضمین کننده اعطای تسهیلات به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار از طرف بانک  مذکور به بانک  تجارت جهت تأمین مالی و فاینانس پروژه های های تحت پوشش  شرکت مخابرات ایران است.

بانک  CDB چین چهارمین بانک  برتر چین و از بانک های تراز اول دنیا است. براساس آمار منتهی به سال ۲۰۱۵ ارزش کل داراییهای بانک  مذکور ۱۳ هزارمیلیارد یوان بوده است . پیش از این نیز بانک  تجارت در حوزه های مختلف با بانک های چینی مراودات بین المللی داشته است. از جمله زمینه های همکاری بانک  تجارت و بانک های چینی می توان به همکاری بین این بانک  و اگزیم بانک   چین در زمینه های  فاینانس مشترک ،صدور ضمانت نامه برای پروژه هایی که توسط شرکت های ایران و چین یا کشور ثالث ،  ارائه خدمات پرداخت و فاینانس تجاری کوتاه مدت ، خرید تجهیزات و فن آوری های روز، و… اشاره کرد.
 بانک  تجارت همزمان با آغاز مذاکرات کشورهای ۱+۵ ، اقدامات اولیه برای از سرگیری مجدد روابط کارگزاری با بانک های خارجی و نهادهای مالی منطقه ای و بین المللی را در دستور کار قرار داد و از جمله نخستین بانک های کشور بود که با اتصال به شبکه SWIFT، مسیر دسترسی صاحبان صنایع و بازرگانان ایرانی را به سیستم مالی جهانی را به سهم خود هموار ساخته است .
گفتنی است نمایندگان ادارات خزانه داری و روابط با کارگزاران، مدیریت ریسک و حسابداری مدیریت نیز به نمایندگی از بانک  در این مذاکرات حضور داشته اند.
  کد خبر
33262
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن