بورسبورس اوراق

توضیحات «زشریف» در خصوص نوسان قیمت/ شرکت به دنبال تولید محصولات با ارزش افزوده بیشتر

پاسخ شرکت کشت و صنعت شریف آباد به سوالات مطروحه در خصوص فعالیت شرکت و چشم انداز عملیاتی آن بر روی تارنمای کدال منتشر شد. سهام این شرکت که در فرابورس با نماد «زشریف» معامله می‌شود پس از آن متوقف شد که قیمت هر سهم آن در کمتر از یک ماه اخیر بیش از ۵۰ درصد افزایش سافته است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، نامه اطلاعات حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی شرکت کشت و صنعت شریف آباد بر روی تارنمای کدال منتشر شد. این شفاف سازی پس از آن انجام می‌شود که قیمت سهام این شرکت از ابتدای ماه جاری با افزایش بیش از ۵۰ درصدی روبه‌رو شده است.

بر این اساس قیمت هر سهم زشریف در مدت یاد شده از ۴۲۰ تومان به ۶۵۱ تومان افزایش داشته به همین دلیل شرکت موظف شده تا به استناد ماده ۱۲ مکرر ۲ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در فرابورس ایران کنفرانس اطلاع رسانی را در این جهت برگزار و عمل به مطالب مطرح شده را به اطلاع عموم برساند.شرکت در خصوص هزینه مواد مصرفی برای خوراک بهداشت و تولید مثل دام، مقدار تهیه شده این اقلام با ارز یارانه ای و تاثیرات احتمالی حذف نرخ دستوری فروش شیر اعلام کرد که حدود ۴۰ درصد از هزینه های مواد مصرفی با ارز ۴۲۰۰ تومانی تهیه می شود قیمت هر کیلو شیر خام در ترکیه و اروپا حدود ۳۵ سنت یورو مورد تائید بوده لذا اگر ارز دولتی حذف شود و بهای شیر با قیمت واقعی بفروش برسد، هیچگونه مشکلی ایجاد نخواهد شد. دلیل این امر آن است که قیمت هر کیلو گرم شیر خام ۳۵ سنت یورو معادل ۵۰۰۰ تومان است. یعنی بیش از دو برابر قیمت فعلی که در آن شرایط به نفع تولید کننده نیز خواهد شد.

«زشریف» در ادامه وضعیت تامین مواد اولیه را مناسب ارزیابی کرده و تامین برخی از اقلام را از طریق منابع داخلی امکان پذیر دانسته است. با توجه به تنوع علوفه مصرفی دام‌ها و همچنین با امکان تامین عمده نیازهای فوق در منطقه قزوین و استان‌های اطراف سیل اخیر مشکلی جدی برای تامین مایحتاج شرکت به وجود نیاورده است. گفتنی است، از میان مواد مصرفی شرکت کنجاله سویا و ذرت دانه ای که حدود ۴۰ درصد سهم بهای تمام شده محصولات دامپروری از خارج تهیه می‌شود که هر دوی آنها در داخل کشور نیز تولید می‌شود.

کشت و صنعت شریف آباد در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه با توجه به افزایش قیمت گوشت گوساله شرکت برنامه ای برای افزایش تولیدات گوشتی خود دارد یا خیر گفته است که «شرکت در نظر دارد با تداوم نگهداری گوساله های نر تا پایان سن پرواری یعنی ۱۵ ماهگی و افزایش وزن آنها جهت کسب درآمد بیشتر اقدام کند.»

درر مورد افزایش تولید محصوولات لبنی نیزهمزمان با تکمیل و راه اندازی خطوط تولید انواع پنیر و انواع محصولات پاستوریزه در رابتا و انواع محصولات استریل با روش برون سپاری شرکت به دنبال آن است که به تدریج بخش بیشتری از شیر خام تولیدی تبدیل به محصولات با ارزش افزوده بالاتر شود. پیش بینی می‌شود که فروش شیر با افزایش میانگین قیمت حدود ۱۵ درصد همراه شود و فروش گوساله نر با پرواربندی نیز به افزایش درآمد منتهی شود.

 

منبع
اقتصاد آنلاین - محمدامین خدابخش
  کد خبر
334407
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن