بورسبورس کالا

قیمت‌ها در بورس کالا براساس عرضه و تقاضا کشف می‌شود

معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: در بورس کالا قیمت‌ها براساس عرضه و تقاضا کشف شده و اگر قیمت محصولی با افزایش مواجه می‌شود بدلیل بالا بودن حجم تقاضا به نسبت عرضه است؛ بدین ترتیب افزایش قیمت کالاها را نباید به بورس که میزبان عرضه و تقاضاست نسبت داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از تسنیم، سعید زرندی  با اشاره به این که بورس کالا یک بستر معامله است و نامتوازن بودن بازار و قیمت‌ها را نباید به بورس نسبت داد، گفت: در این زمینه وزارت صمت سعی دارد تا با همکاری نزدیک بورس و صنایع زمینه آرامش بازار را فراهم کند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تعامل مناسبی که در زمینه تنظیم بازار به وجود آمده است، افزود: برخی موضوعات را نیز در شورای عالی بورس مطرح و بررسی می‌کنیم تا بهترین تصمیمات در این حوزه گرفته شود.

زرندی در ادامه در خصوص نوسانات ارز و تاثیر آن بر واحدهای تولیدی اظهار داشت: مسئول تامین ارز و مباحث مربوط به ارز بانک مرکزی است و ما به عنوان همکار سعی کردیم شرایطی را که برای واحدهای تولیدی مثمر ثمر باشد مدنظر قرار دهیم و در تصمیم گیری‌ها عبور واحدهای تولیدی از این شرایط سخت را لحاظ کنیم.

وی با بیان اینکه این شرایط سخت باعث شد تا هزینه‌های تولید بالا برود، گفت: تغییرات نرخ ارز باعث گلایه تولیدکنندگان شد و ما سعی کردیم در این مدت کمترین تغییرات را داشته باشیم تا به سمت ثبات برویم. در این میان محیط سیاسی کلان و محیط اقتصادی کلان باید همسو با رشته فعالیت های صنعتی باشد تا بتوانیم از شرایط عبور کنیم.

  کد خبر
337173
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن