امور زیربناییكشاورزی و دامپروری

توقف موقت صادرات سیب زمینی برای تامین بازار داخلی

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: باید به صورت موقت تا زمانیکه بازار داخلی تامین می‌شود از صادرات سیب زمینی جلوگیری کنند لازم است که این موضوع در خصوص تمامی محصولات رعایت شود.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، نظر افضلی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص دلایل افزایش قیمت سیب زمینی طی روزهای اخیر، گفت: با توجه به نزدیک شدن به فصل برداشت سیب زمینی شاهد کاهش عرضه این محصول در بازار بودیم به همین دلیل قیمت آن افزایش پیدا کرد.

صادرات عاملی برای افزایش قیمت سیب‌زمینی

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قیمت سیب زمینی با شروع فصل برداشت به مرور کاهش پیدا می‌کند، ادامه داد: بخشی از افزایش قیمت سیب زمینی به واسطه صادرات است، در شرایطی که بازار داخلی تامین نشده نباید اجازه صادرات داده شود.

قیمت محصولات بر اساس نیاز بازار تنظیم شود

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه طی ماه‌های گذشته به واسطه صادرات بی‌رویه شاهد افزایش قیمت پیاز نیز بودیم، عنوان کرد: قیمت سیب زمینی باید بر اساس نیاز بازار به این محصول و میزان تولید آن تنظیم شود، در صورتی که بیش از نیاز بازار تولید داشته باشیم باید به صادرکنندگان مجوز صادرات داده شود.

سیب زمینی‌های برداشت شده روانه بازار می‌شوند و می‌توان شاهد افت قیمت آن باشیم

قیمت سیب زمینی روند کاهشی دارد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر با توجه به آغاز فصل برداشت به تدریج سیب زمینی‌های برداشت شده روانه بازار می‌شوند و می‌توان شاهد افت قیمت آن باشیم، خاطرنشان کرد: باید به صورت موقت تا زمانیکه بازار داخلی تامین می‌شود از صادرات سیب زمینی جلوگیری کنند، لازم است که این موضوع در خصوص تمامی محصولات رعایت شود./

پایان پیام

 

  کد خبر
351147
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن