امور زیربناییراه و ساختمان

افزایش ۶۰ درصدی قیمت مصالح ساختمانی؛ ورود سازمان تعزیرات حکومتی به پرونده گرانی مصالح

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، بر لزوم ورود سازمان تعزیرات حکومتی به پرونده گرانی مصالح ساختمانی تأکید کرد و گفت: دستگاه های نظارتی و بازرسی باید پای دلالان را از بازار مسکن به ویژه حوزه مصالح ساختمانی ببرند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی، گفت: بر اساس آمارهای مربوطه، قیمت مصالح ساختمانی در ماه های ابتدای سال جاری نسبت به سال های گذشته حدود ۶۰ درصد افزایش پیدا کرده، این در حالی است که بخش اعظمی از مصالح مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی، محصولات داخلی است.

افزایش قیمت مصالح ساختمانی به هیچ وجه منطقی نیست

نماینده مردم سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شرکت های داخلی تولیدکننده مصالح ساختمانی علت افزایش قیمت محصولات را افزایش نرخ ارز و افزایش هزینه ها از جمله مالیات، حقوق کارگر و افزایش نرخ حامل های انرژی اعلام می کنند، اما در هر صورت میزان افزایش صورت گرفته با وجود تمام هزینه ها نیز منطقی نیست.

افزایش قیمت محصولات ساختمانی به دلیل افزایش قیمت ارز پذیرفتنی نیست

وی تصریح کرد: ادعای مطروحه درباره افزایش قیمت محصولات ساختمانی به دلیل افزایش قیمت ارز پذیرفتنی نیست، زیرا اغلب مواد اولیه برای تولید این محصولات، در داخل تولید و تأمین می شود و این مسئله هیچ ارتباطی با تلاطمات بازار ارز نخواهد داشت.

علوی ادامه داد: البته برخی از تجهیزات و مصالح ساختمانی از جمله قطعات الکترونیکی از خارج وارد می شود، بنابراین افزایش قیمت ها در این بخش بیشتر قابل قبول است.

فعالیت دلالان در بازار مصالح ساختمانی/ سهم ۳۰ درصدی مصالح در قیمت مسکن

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از فعالیت دلالان در بازار مصالح ساختمانی، گفت: حضور دلالان موجب افزایش غیرمنطقی قیمت ها شده که این مسئله تأثیر مستقیمی در قیمت تمام شده مسکن دارد، به طوری که بر اساس آمارها مصالح ساختمانی سهم ۳۰ درصدی در قیمت مسکن دارد.

ورود سازمان تعزیرات حکومتی به پرونده گرانی مصالح ساختمانی

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، بر لزوم ورود سازمان تعزیرات حکومتی به پرونده گرانی مصالح ساختمانی تأکید کرد و گفت: دستگاه های نظارتی و بازرسی باید پای دلالان را از بازار مسکن به ویژه حوزه مصالح ساختمانی ببرند./

پایان پیام

 

  کد خبر
351210
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن