صنعت، معدن، تجارت

خودروسازان انگلیسی خواهان تاخیر در برگزیت شدند

رئیس اتحادیه صنعت خودروی انگلستان به رویترز گفت انگلستان باید به جای خروج بدون توافق تجاری از اتحادیه اروپا، که تهدیدی جدی برای خودروسازان بزرگ است،  برگزیت را به بعد از ۳۱ اکتبر موکول کند.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از رویترز، رئیس اتحادیه صنعت خودروی انگلستان به رویترز گفت انگلستان باید به جای خروج بدون توافق تجاری از اتحادیه اروپا، که تهدیدی جدی برای خودروسازان بزرگ است، برگزیت را برای بعد از ۳۱ اکتبر به تأخیر بی‌اندازد.

بخش خودروی انگلیس که بزرگترین صادرکننده این کشور است، به یکی از پر سر و صداترین مخالفان برگزیت بدون توافق تجاری تبدیل شده است. رئیس اتحادیه خودروسازان هشدار داد که تولید خودرو می‌تواند از وضع تعرفه، تأخیرهای مرزی و بروکراسی جدید آسیب ببیند و حیات بسیاری از شرکت‌ها به مخاطره بیافتد.

مایک هاووس به رویترز گفت: ترک کردن اتحادیه اروپا بدون توافق تجاری، بدترین نتیجه ممکن خواهد بود. اگر چند ماه دیگر برای رسیدن به توافق تجاری لازم است، من معتقدم که صنعت خودرو می‌تواند منتظر بماند.

داده‌های اتحادیه خودروسازان که در ماه جحولای منتشر شد نشان داد که در نیمه اول امسال، سرمایه‌گذاری در بخش خودروی انگلیس بیش از ۷۰ درصد سقوط کرده و به ۹۰ میلیون پوند رسیده است.

هاووس ادامه داد: سرمایه‌گذاری در بخش خودرو متوقف شده است، چراکه سرمایه‌گذاران از برگزیت بدون توافق تجاری هراسان هستند.

منبع

مهر

  کد خبر
379596
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن