صنعتصنعت، معدن، تجارت

حذف کاغذ با راه اندازی امضای دیجیتال در مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

نشست خبری رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی امروز یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸  در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور جمعی از مدیران این مرکز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، علی رهبری، رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در ابتدای این نشست با اشاره به ساختار و برنامه های این مرکز گفت: با هماهنگی هایی که با سازمان برنامه و بودجه، دیوان محاسبات و خزانه صورت گرفته، به زودی در این مرکز با الکترونیکی شدن امضا، اولین گام حرف کاغذ در دولت انجام صورت می‌گیرد.

رهبری افزود: مرکز توسعه تجارت الکترونیک در سه حوزه تجارت الکترونیکی مبتنی بر توسعه زیرساختها و گسترش تجارت الکترونیک، توسعه دولت الکترونیک و گواهینامه الکترونیکی فعالیت می کند؛ به نحوی که کلیه خدمات قابل ارائه به تجار و بازرگانان از جمله خدمات ثبت سفارش و سامانه جامع تجارت در قالب سامانه ها پیگیری می شود.

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک کشور گفت: این مرکز در بحث زیرساختهای الکترونیکی و به خصوص گواهینامه الکترونیکی در این حوزه ورود پیدا کرده و کار را پیش می برد.

رهبری اضافه کرد: سامانه جامع تجارت، سامانه ثبت سفارش، سامانه جامع انبارها و .. را در این‌ مرکز دنبال و پیگیری می کنیم.

صدور بیش از ۹۰ درصد از گواهی های الکترونیک کشور توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

او با اشاره به اینکه صدور گواهی اعتماد الکترونیک را در مرکز دنبال می کنیم، ادامه داد: بالای ۹۰ درصد گواهی های الکترونیک کشور توسط این مرکز صادر می شود که تمامی گواهی ها ذیل مرکز ریشه صادر می شود.

ریس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با معرفی خدمات این مرکز در حوزه ( e_commerce)، بیان کرد: آیین نامه تبلیغات، آیین نامه پلتفرم ها، طرح تسهیل شروع به کار کسب و کارهای الکترونیک، برون سپاری عملیات اجرایی ای نماد، سامانه احراز هویت و صلاحیت و سامانه پنجره واحد الکترونیکی را در حوزه ( e_commerce) در دستور کار داریم.

رهبری اضافه کرد: در حوزه( e_goverment) سامانه های جامع تجارت، انبارها، سامانه تدارکات الکترونیکی دولت، سامانه های شکایت، بازرسی، گارانتی، مجوز پیش فروش و… را در دستور کار و پیگیری داریم.

او با بیان فعالیتهای مرکز در حوزه (e _certificate) گفت: در این حوزه ارتقای امنیت و بهبود نسل امضا، تسهیل فرآیندهای امضا، امصای همراه و توسعه بکارگیری امضا را پیگیری کردیم.

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در پایان بیان کرد: در حوزه سیاستگذاری و تنظیم‌ گری در حوزه تجارت الکترونیکی آیین نامه تبلیغات توسط این مرکز تدوین شده است و مرکز توسعه تجارت الکترونیک موظف به تدوین آیین نامه تبلیغات شده بود.

گفتنی است که نشست خبری علی رهبری” رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی” در چارچوب پویش پاسخگویی که توسط مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صمت اخیرا راه اندازی شده است، امروز یکشنبه در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

  کد خبر
381921
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن