بانکبانک و بیمه

در سفر به خراسان جنوبی:

بازدید مدیرعامل بانک توسعه تعاون از طرح‌های اشتغالزایی شهرستان سرایان

در این بازدید شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، نماینده مردم فردوس، بشرویه، سرایان و طبس در مجلس شورای اسلامی و مقامات استانی و شهرستانی نیز حضور داشتند و از طرح‌های توسعه واحد پرورش شترمرغ پرواری، پرورش و فرآوری طیور و زنبورعسل، مجتمع گلخانه‌ای شهرستان سرایان و کارخانه تولید پودر بنتونیت مورد بازدید قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، مهدیان در این بازدید گفت: مجتمع گلخانه‌ای شهرستان سرایان با اعتباری بالغ‌بر ۱۲۰ میلیارد ریال با اشتغال‌زایی مستقیم ۱۰۰ نفر از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری بانک توسعه تعاون در حال احداث می‌باشد و این گلخانه قابلیت سطح کشت بالغ‌بر ۵۵ هکتار را دارد.

در ادامه سفر مهدیان از کارخانه تولید پودر بنتونیت نیز بازدید به عمل آمد. مهدیان در این بازدید اظهار کرد ‌؛ این کارخانه با اخذ ۲۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون احداث‌شده است و توانسته است برای ۱۹ نفر اشتغال‌زایی داشته باشد. همچین مهدیان ظرفیت تولید سالانه این کارخانه را ۳۰۰ هزار تن عنوان نمود.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون هدف از پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی و عشایری را ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و رفع محرومیت زایی و کاهش مهاجرت از روستاها عنوان نمود و ابراز کرد این تسهیلات باعث توسعه و رونق اقتصادی و تولیدی آن‌ها خواهد شد.

شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این بازدید گفت: از کل منابع ابلاغ‌شده در حال حاضر، بیش از ۹۵۱۴ میلیارد تومان یعنی ۸۳ درصد پرداخت‌شده است.

وی همچنین توفیقات حاصله این طرح‌ها را نشات گرفته از حمایت‌ها و همراهی موسسات مالی و اعتباری عنوان نمود و از همراهی بانک توسعه تعاون تا این مرحله نیز تشکر و قدردانی کرد. البته عملکرد پرداخت به بخش‌های اقتصادی (دستگاه‌های اجرایی بر اساس آخرین اطلاعات) بیش از ۱۱۳ درصد می‌باشد و به همین دلیل در برخی از استان‌ها با مشکل محدودیت منابع برای طرح‌های سرمایه‌گذاری مواجه شدیم و راه آن را نیز پیدا کردیم

پایگاه خبری آرمان اقتصادی pic%20for%20news%203_5d9c7505a53fd بازدید مدیرعامل بانک توسعه تعاون از طرح‌های اشتغالزایی شهرستان سرایان

پایگاه خبری آرمان اقتصادی pic%20for%20news%203_5d9c75115efdd بازدید مدیرعامل بانک توسعه تعاون از طرح‌های اشتغالزایی شهرستان سرایان

 

 

  کد خبر
394281
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن