بانکبانک و بیمه

پرداخت ۱۹۶۲۰ فقره تسهیلات بانک توسعه تعاون به کارآفرینان روستایی و عشایری

حجت اله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: بانک توسعه تعاون ۱۹۶۲۰ فقره تسهیلات به ارزش ۱۶۶۰۰ میلیارد ریال به تعاونگران و کارآفرینان روستایی و عشایری پرداخت‌نموده است

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، حجت اله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون که به همراه محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم ویژه روز ملی روستا در شهرستان بیرجند حضور یافته بود در حاشیه مراسم به خبرنگاران گفت: فعالیت‌های روستایی و عشایری باعث ایجاد ارزش‌افزوده بسیار در اقتصاد ملی می‌گردند و صنایع روستایی و عشایری در بسیاری از اقتصادها به‌عنوان پیشرانه مطرح هستند که زمینه‌ساز بسیاری از مشاغل گوناگون اقتصادی می‌گردند.

مهدیان افزود: فعالیت‌ها و مشاغل روستایی و عشایری از ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و گردشگری حائز اهمیت فراوانی است و برخی از این فعالیت‌های روستایی به‌عنوان نمادی از فرهنگ و اقتصاد کشور قابل معرفی هستند.

وی در این رابطه تصریح کرد: مشاغل روستایی در استان‌های سراسر کشور به‌صورت سنتی و مدرن وجود دارند که زیبایی و تنوع خاصی به اقتصاد و فرهنگ ایران جلوه داده‌اند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون خاطرنشان کرد: هم‌زمان با اقدامات توسعه‌ای دولت برای ایجاد رونق اقتصادی بیشتر میان روستاییان و عشایر، بانک توسعه تعاون به‌عنوان یکی از بانک‌های عامل طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری وارد فاز اجرایی و طرح گردید و باگذشت ۲۰ ماه از این طرح تاکنون ۱۹۶۲۰ فقره تسهیلات به ارزش ۱۶۶۰۰ میلیارد ریال به تعاونگران و کارآفرینان روستایی و عشایری پرداخت گردیده است.

وی از پرداخت تسهیلات تکلیفی شامل مشاغل خانگی، کمیته امداد، سازمان بهزیستی به مبلغ ۹۳۰ میلیارد ریال طی سال ۱۳۹۷ و شش‌ماهه اول سال ۹۸ را از دیگر خدمات این بانک جهت ایجاد و حفظ اشتغال نام برد.

مهدیان افزود: با بررسی و آنالیز آمارها و عملکرد بانک می‌توان گفت وظایف و تکالیفی که دولت و مجلس در راستای اشتغال‌زایی و توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور بر عهده بانک توسعه تعاون قرار داده‌اند به‌خوبی ایفا شده است و ما باید من‌بعد با برنامه‌ریزی و تداعی چشم‌انداز پیش رو موفقیت‌های بیشتری در این خصوص کسب نماییم.

مهدیان در این بازید ضمن اظهار خشنودی از برپایی غرفه بانک توسعه تعاون در حاشیه مراسم روز ملی و روستا گفت: حضور بانک در راستای معرفی اقدامات و فعالیت‌های ملی بانک توسعه تعاون برای همگان می‌باشد.

گفتنی است همایش ملی روز روستا و عشایر که پنج دوره آن در تهران برگزار شد، در ایستگاه ششم و برای اولین بار بعد از تهران به خراسان جنوبی رسید که نشان از توجه دولت به مناطق محروم و کم برخوردار دارد.

این همایش ۱۵ مهرماه در محل سالن اجلاس دانشگاه پیام نور بیرجند و با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور و تعدادی از وزرا و معاونین آن‌ها برگزار شد

  کد خبر
394318
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن