صنعتصنعت، معدن، تجارت

دیداراعضای فراکسیون بنادر و دریانوردی مجلس شورای اسلامی از ایزوایکو

اعضای هیات رئیسه فراکسیون بنادر و دریانوردی مجلس شورای اسلامی امروز از مجتمع کشتی سازی و فراساحل ایران (ایزوایکو) بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی ، رئیس فراکسیون بنادر و دریانوردی مجلس گفت: این مجموعه هزار و ۱۰۰ هکتاری ایزوایکو با ۵ هزار و ۲۰۰ نفر اشتغال ظرفیت بزرگی برای تامین نیاز‌های دریانوردی کشور از جمله ساخت، تعمیر و نگهداری انواع شناور‌ها دارد.

قاسم احمدی لاشکی افزود: مدیریت پایدار ایزوایکو از سال ۹۰ تاکنون موجب افزایش کیفیت و بهره وری این مجموعه شده است.

قاسم احمدی لاشکی افزود: کمتر از ۵ درصد قانون مصوب حمایت از صنایع دریایی اجرایی شده است، بر طبق بند ۷ این قانون سالانه یک میلیارد دلار به بخش خصوصی برای استفاده از تولیدات صنعت داخل پرداخت می‌شود، اما این بودجه صرف حمایت از تولید صنعت داخل نمی‌شود.

وی گفت: به دنبال تصویب قانونی در مجلس برای الزام دولت در حمایت از صنایع فعال در زمینه دریانوردی هستیم.

رئیس فراکسیون بنادر و دریانوردی مجلس افزود: مشکلات مطرح شده در این بازدید با اعضای کمیسیون اقتصادی و عمران و صنایع مجلس مطرح و بررسی می‌شود.

سردشتی مدیر عامل شرکت ملی نفت کش ایران نیز گفت: تاکنون هفت نفتکش در مجموعه ایزوایکو تعمیر شده و طبق برنامه ریزی ۱۱ نفتکش دیگر نیز برای تعمیر در نوبت است.

وی افزود: کیفیت تعمیرات در این مجموعه قابل رقابت با شرکت‌های خارجی است.

سردشتی گفت: شرکت ملی نفتکش با ۶۵ فروند نفتکش سومین شرکت بزرگ در حمل و نقل مواد نفتی و سوختی است.

در این جلسه مدیرعامل شرکت ایزوایکو و اعضای فراکسیون بنادرو دریانوردی نظرات خود را برای حل مشکلات این مجموعه کشتی سازی بیان کردند.

منبع

ایدرو

  کد خبر
395418

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن