بانکبانک و بیمه

بانک رفاه از سقف مجاز تملک سهام بانک تجاری غیردولتی مستثنی شد

نمایندگان مردم در مجلس بانک رفاه را از سقف مجاز تملک سهام بانک‌های تجاری غیردولتی مستثنی کردند.

به گزارش آرمان اقتصادی، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه ۱ بهمن) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح مستثنی شدن بانک رفاه کارگران از سقف مجاز تملک سهام بانک های تجاری غیردولتی اعاده شده از شورای نگهبان را با ۱۳۵ رأی موافق، ۷ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۶ نماینده حاضر در صحن به تصویب رساندند.

براساس تبصره (۵) الحاقی موضوع ماده‌ واحده به شرح زیر اصلاح شد:

تبصره ۵- حداکثر سقف سهام سازمان تامین‌اجتماعی با رعایت تعریف مالک واحد مطابق جزء(۲-۳) بند«الف» سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و تبصره (۱) این ماده در بانک رفاه کارگران سی‌ و سه‌ درصد (۳۳%) است. سازمان مزبور مکلف است نسبت به واگذاری سهام مازاد بر سی‌ و سه‌ درصد (۳۳%) با رعایت شرایط ذیل اقدام نماید:

الف- ظرف سه‌سال از تاریخ لازم‌الاجراءشدن این تبصره نسبت به تأمین شرایط پذیرش در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس و تعیین تکلیف دیون سازمان به بانک رفاه کارگران و واگذاری سی‌وسه درصد (۳۳%) سهام خود در آن بانک اقدام نماید.

ب- سی‌ و چهار درصد (۳۴%) باقیمانده سهام سازمان مذکور در بانک رفاه کارگران حداکثر تا پایان سال چهارم از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این تبصره واگذار شود.

ج- آخرین صورت‌های مالی سالانه تلفیقی حسابرسی‌شده سازمان تأمین‌اجتماعی تا شش‌ماه پس از لازم‌الاجراءشدن این تبصره و برای سال های بعد تا پایان شهریور سال بعد انتشار عمومی یابد.

د- سقف رشد مانده بدهی سالانه سازمان تأمین‌ اجتماعی با تعریف مالک واحد موضوع تبصره (۱) این ماده به بانک رفاه کارگران در سطح حداکثر ده‌ درصد (۱۰%) علاوه بر رعایت سایر مقررات بانک مرکزی تعیین شود.

  کد خبر
442852
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن