صنعت، معدن، تجارت

ارز ۴۲۰۰ تومانی باید حذف شود/انتقاد از تغییر یک‌شبه تعرفه‌ها

رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی باید فسادزا است و باید حذف شود، نسبت به تغییر یک شبه تعرفه ها انتقاد کرد و گفت: این موضوع باعث کاهش شدید صادرات می شود.

به گزارش آرمان اقتصادی، مسعود خوانساری عصر امروز در همایش صنایع لبنی که در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، اظهار داشت: ارز ۴۲۰۰ تومانی فسادآور است و باید حذف شود و هزینه‌های آن را در بخش دارو از طریق بیمه و در محصولاتی مانند مرغ و تخم‌مرغ می‌توان با پرداخت یارانه جبران کرد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه متأسفانه برای دارو و خوراک دام ارز ۴۲۰۰ تومانی اختصاص می هند که این باعث فساد شده و قیمت‌ها را نیز کاهش نمی‌دهد، گفت: دولت گروکشی نکند و برگشت ارزش افزوده را به برگشت ارز صادراتی گره نزند که چنین اقدامی صادرکنندگان را دلسرد می‌کند.

خوانساری با انتقاد از تغییر یک شبه تعرفه‌ها به ضرر اقتصاد کشور است و کاهش شدید صادرات را به دنبال دارد، ادامه داد: بازارهای خارجی به سادگی به دست نمی‌آید و تعرفه‌های یک شبه بازارها را به هم می‌ریزد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران همچنین با بیان اینکه قیمت‌گذاری دستوری، صنعت لبنیات را دچار مشکل می‌کند، گفت: بازار باید به صورت رقابتی تنظیم باشد و عرضه و تقاضا قیمت را تعیین کند که بسیار احتمال دارد در چنین شرایطی قیمت‌ها کاهشی شود.

منبع

مهر

  کد خبر
446040
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن