بین الملل

تحریم‌های آمریکا خط‌ لوله «نورداستریم۲» را متوقف می‌کند

سفیر سابق آمریکا در اوکراین هشدار داد تحریم‌های اخیر آمریکا که شرکت‌های اروپایی شرکت‌کننده در پروژه نورد استریم ۲ را هدف قرار داده، آخرین اقدام آمریکا بر ضد این پروژه نیست.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از اسپوتنیک، جان هربست، مدیر مرکز اوراسیای انجمن آتلانتیک، که قبلاً به عنوان سفیر آمریکا در اوکراین خدمت کرده است، هشدار داد که تحریم‌های اخیر آمریکا که شرکت‌های اروپایی شرکت‌کننده در پروژه نورد استریم ۲ را هدف قرار داده، آخرین اقدام آمریکا بر ضد این پروژه نیست.

خبرگزاری روسی لنتا با اشاره به رسانه‌های اوکراینی گزارش داده است که سفیر سابق آمریکا مدعی می‌شود این تحریم‌ها می‌تواند سال‌های سال پروژه خط‌لوله صادرات گاز روسیه به اروپا را متوقف کند، اما موانع دیگری هم می‌تواند بر سر راه این پروژه ظاهر شود.

این دیپلمات سابق قبلاً پیش‌بینی کرده بود که پروژه نورد استریم ۲ به مدت ۲ سال متوقف خواهد شد که این زمان برای آمریکا و سایر تأمین‌کنندگان برای ورود به بازار گاز اروپا کافی خواهد بود.

تحریم‌های جدید آمریکا علیه این پروژه باعث شد تا شرکت سوئیسی آلسیز، که در لوله‌گذاری دریایی نورداستریم ۲ فعال بود، از پروژه خارج شود.

منبع

مهر

  کد خبر
446536
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن