امور زیربناییراه و ساختمان

امروز سامانه اسکان و املاک رونمایی می‌شود/ کاهش ۲۵ درصدی قیمت تمام شده مسکن ملی

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سامانه اسکان و املاک امروز رونمایی می‌شود اظهار دشت: از امروز این سامانه برای وظایفی که بر عهده آن گذاشته شده آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی،، محمود محمودزاده در مراسم همایش طرح اقدام ملی مسکن از رونمایی سامانه اسکان و املاک خبر داد.

وی با بیان اینکه گردش اقتصادی پروژه مسکن ملی صد هزار مییارد تومان است گفت: این پروژه تاثیر بسیار قابل توجهی در میزان اشتغالزایی و رونق در بازار مصالح ساختمانی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه سامانه اسکان و املاک امروز رونمایی می‌شود اظهار دشت: از امروز این سامانه برای وظایفی که بر عهده آن گذاشته شده آغاز به کار خواهد کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تفاهم‌نامه‌هایی که امروز برای کاهش هزینه تمام شده مسکن ملی به امضا می‌رسد اظهار داشت: امروز تفاهم‌نامه با وزارت کشور برای تخصیص در صدور پروانه‌های ساختمانی، تفاهم‌نامه با سازمان نظام مهندسی برای تخفیف در ارائه خدمات و تفاهم‌نامه با یک شرکت برای تخفیف در فروش مصالح ساختمانی انجام می‌شود که سرجمع این تفاهم‌نامه‌ها ۲۵ درصد از قیمت تمام شده و هزینه‌های ساخت را در پروژه مسکن ملی کاهش می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی یکی از ماموریت‌های سامانه اسکان و املاک شناسایی خانه‌های خالی از سکنه است تا از این طریق قانون مالیات بر خانه‌های خالی به اجرا برسد.

منبع

ایلنا

  کد خبر
454858
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن