صنعت، معدن، تجارت

استان‌های کشور در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ امارات شرکت می‌کنند

قم – مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران گفت: هرکدام از استان‌های کشور یک هفته یا یک دهه مختص خود در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ امارات خواهند داشت.

به گزارش آرمان اقتصادی، بهمن حسین زاده شامگاه چهارشنبه در همایش معرفی نمایشگاه اکسپوی ۲۰۲۰ دبی و معرفی فرصت‌های پیش روی آن برای تجار و فعالان اقتصادی استان قم که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قم برگزار شد، اظهار داشت: استان‌های مختلف کشور، باید برای معرفی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی و همچنین توانمندی‌های فرهنگی خود در نمایشگاه اکسپوی ۲۰۲۰ برنامه ریزی جدی و مناسبی داشته باشند.

وی برپایی نمایشگاه اکسپو را سومین رویداد مهم جهانی بعد از المپیک و جام جهانی فوتبال برشمرد و افزود: بعد از برگزاری این نمایشگاه در سال ۲۰۲۰ در کشور امارات در سال ۲۰۲۵ در اوزاکای ژاپن برگزار می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در نمایشگاه امسال ۲ هزار و ۱۴ متر زمین به کشور ایران اختصاص داده شد و بر خلاف جانمایی قبلی که محل غرفه کشورمان نامناسب بود، اما هم اکنون در میان دو کشور مکزیک و فرانسه غرفه داریم.

وی گفت: ۱۹۲ کشور در بیش از ۴۳۸ هکتار مساحت در نمایشگاه اکسپو شرکت و پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه عمارت شهرزاد نام دارد و با یک طرح زیبا ساخته می‌شود که مراسم کلنگ زنی آن انجام شده است.

حسین زاده اضافه کرد: ۲۰ درصد از پاویون جمهوری اسلامی ایران در حدود ۴۰۰ مترمربع فضای تجاری برای برندهای ایرانی در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: ما به دنبال توسعه فرصت‌های تجاری، تسهیل روابط اقتصادی و معرفی فرهنگ غنی و اصیل ایرانی در سطح جهان هستیم.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران گفت: ستاد ملی و ۶ کمیته تخصصی برای برپایی هرچه بهتر و باشکوه‌تر پاویون کشور ایران در نمایشگاه اکسپوی ۲۰۲۰ تشکیل شده و این نمایشگاه از ۲۹ مهرماه سال آینده تا ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ در امارات برگزار فعالیت خواهد داشت که روزنه بسیار خوبی در شرایط تحریم برای توسعه ارتباط و تعامل با دیگر کشورهاست.

وی گفت: هرکدام از استان‌های کشور یک هفته یا یک دهه مختص خود در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ امارات خواهند داشت.

منبع

مهر

  کد خبر
455793
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن