خودروصنعت، معدن، تجارت

وزیر نفت، سورن گاز سوز ایران خودرو با پیمایش بالارا پسندید

وزیر نفت از خودروی سورن گازسوز ایران خودرو با پیمایش ۴۰۰کیلومتر درپژوهشگاه صنعت نفت بازدید که مورد استقبال قرار گرفت و خواستار تولید بیش تر این نوع محصولات توسط خودروسازان کشور شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، بیژن زنگنه نامدار وزیر نفت دراین بازدید با اشاره  به همکاری مشترک این وزارتخانه با شرکت ایران خودرو در توسعه  اولین موتور پایه گازسوز EF7  خواستار تولید بیش ترخودروها با موتور پایه گاز سوز ای . اف ۷  با هدف جایگزینی ۲۰ تا ۳۰ میلیون متر‌مکعب گاز طبیعی با بنزین، شد.
وی سوخت ملی ایران را گاز طبیعی اعلام و از علاقه وزارت نفت به توسعه موتورهای پایه گازسوز نیمه‌سنگین و سنگین خبر داد و گفت، گاز طبیعی به صورت مایع (LNG) می‌تواند جایگزین مناسبی برای سوخت دیزل در حمل و نقل تجاری باشد.
درادامه مهدی رجبعلی مدیرعامل شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو اظهار داشت :‌سورن گاز سوز با پیمایش بالا از دو جهت مطلوبیت برای مشتری را بالا برده است.
وی افزود:  اول،‌  این خودروها تنها از طریق گاز می‌توانند بیش از ۴۰۰ کیلومتر پیمایش داشته باشند و عملا تعداد مراجعه رانندگان  به جایگاه‌های توزیع CNG کمتر می‌شود. دوم،‌ مخازن گاز آن در زیر خودرو و در کف کار شده و فضای صندوق آن کاملا در دسترس بوده و باز است.
گفتنی است وزیر نفت روز ۱۴ فروردین ماه در حاشیه امضای قرارداد تجاری‌سازی محصولات میکروسی‌اچ‌پی در پژوهشگاه صنعت نفت از خودروی سورن گازسوزایران خودرو با پیمایش بالا نیز بازدید کرد.

 

منبع
ايكوپرس
  کد خبر
476514
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن