صنعت، معدن، تجارت

ضریب نفوذ بازار سرمایه به ۷۰ درصد رسید

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه آزادسازی سهام عدالت با دستور مقام معظم رهبری، منجر به افزایش ضریب نفوذ بازار سرمایه میان مردم شده، گفت:۳.۵میلیون نفر کنترل سهام را به عهده گرفتند.

به گزارش آرمان اقتصادی، علی آقامحمدی صبح امروز، شنبه، ۱۰ خردادماه در مراسم آغاز به کار کار پنجره شروع کسب و کار در اتاق بازرگانی تهران گفت: آزادسازی سهام عدالت توانسته است ضریب نفوذ سهام در کشور به ۷۰ درصد رسید؛ بر این اساس، از شب گذشته تاکنون بیش از ۳.۵ میلیون نفر وارد سایت شده و کنترل سهام عدالت خود را به عهده گرفته‌اند.

وی افزود: متشکل از سهام ۳۶ شرکت بزرگ است را برعهده گرفته‌اند و امیدوار هستیم که رتبه کسب و کار کشور نیز در سال جهش تولید به کمتر از ۷۰ درصد برسد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: شاخص‌های اقتصادی باید دو تا ۳ رقمی شوند و این امیدواری وجود دارد که گام بعدی بعد از شروع به کار پنجره واحد کسب‌وکارها، ایجاد دادگاه‌های تجاری باشد؛ البته اتاق بازرگانی متعهد شده است تا مکانی را برای ایجاد دادگاه‌های تجاری در اختیار قوه قضائیه قرار دهد.

به گفته آقامحمدی، قوه قضائیه اعلام آمادگی کرده تا برای حل اختلافات تجاری، دادگاه‌های تخصصی راه اندازی کند؛ چراکه رسیدگی به اختلافات تجاری باید سریع، تخصصی و منجسم و به دور از حب و بغض باشد.

وی معتقد است که در این شرایط، افراد ناباب از کسب و کارهای فعال در ایران دور خواهند شد.

منبع

مهر

  کد خبر
496128
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن