بین الملل

ناآرامی‌های آمریکا باعث تعطیلی فروشگاه‌های اپل و تارگت شد

با تداوم ناآرامی‌ها در شهرهای مهم آمریکا ده‌ها شرکت و ساختمان آسیب دید و شرکت‌های اپل و تارگت فروشگاه‌های خود در سراسر این کشور را تعطیل کردند.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، با تداوم ناآرامی‌ها در شهرهای مهم آمریکا ده‌ها شرکت و ساختمان آسیب دید و شرکت‌های اپل و تارگت فروشگاه‌های خود در سراسر این کشور را تعطیل کردند.

شرکت اپل که ۲۷۱ فروشگاه در ایالات متحده دارد و بیش از نیمی از آنها هنوز پس از قرنطینه کرونا بازگشایی نشده‌اند، اعلام کرد بازگشایی این فروشگاه‌ها به تعویق خواهد افتاد.

شرکت تارگت اعلام کرد که موقتاً ۱۷۵ فروشگاه خود در سراسر کشور را تعطیل می‌کند. از این تعداد ۷۱ فروشگاه در ایالت مینسوتا که یکی از مراکز مهم اعتراضات مردمی به کشته شدن جرج فلوید توسط پلیس است، بسته شدند.

حداقل ۱۰ فروشگاه هم در ایالت کالیفورنیا و ۱۰ فروشگاه در ایالت نیویورک تعطیل شدند. طبق بیانیه شرکت کارکنان این فروشگاه‌ها می‌توانند د ر فروشگاه‌های دیگر شرکت تارگت در نزدیکی محل خود به کار خود ادامه دهند و یا از حداقل دستمزد برای ۱۴ روز تعطیلی بهره‌مند شوند.

معترضان در شهرهای مختلف آمریکا به ساختمان‌ها و شرکت‌های بسیاری آسیب رسانده‌اند. تنها در شهر نشویل حداقل ۳۰ ساختمان و شرکت، شامل دادگاه نشویل، آسیب دیده‌اند.

منبع

مهر

  کد خبر
497042
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن