صنعتصنعت، معدن، تجارت

مشارکت ایدرو با بخش خصوصی برای داخلی سازی نیاز های صنعت

معاون وزیر صمت با اشاره به ظرفیت های خوب استان مرکزی در زمینه صنعت تصریح کرد : این مهم در بازدیدها و افتتاح طرح های امروز نیز مشهود بود.

معاون وزیر صنعت و رییس هیات عامل ایدرو در گفت‌وگو با خبرنگاران در استان مرکزی بهم رسانی را یکی از کارکردهای سازمان توسعه ای برای افزایش بهره وری بخش تولید عنوان کرد و گفت : در قالب طرح رسوخ فناوری تاکنون ۱۰۷ نیاز فناورانه صنعتی بین شرکت های دانش بنیان و واحدهای صنعتی دارای نیاز با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی بهم رسانی شده که حجم قراردادهای منعقده برخی از این قراردادها۱۰ هزار و پانصد میلیارد ریال است و پتانسیل صرفه جویی ارزی ناشی از تولید این محصولات در صورت توسعه محصول ۲۱۰ میلیون دلار برآورد می شود .

بیات افزود : این فرایند به افزایش داخلی سازی و ضریب ساخت داخل در سال جهش تولید کمک خواهد کرد.

معاون وزیر صمت با اشاره به ظرفیت های خوب استان مرکزی در زمینه صنعت تصریح کرد : این مهم در بازدیدها و افتتاح طرح های امروز نیز مشهود بود.
وی ادامه داد: یکی از ویژگی ها و سیاست های ایدرو مشارکت با بخش خصوصی در پروژه ها برای ساخت داخل و تامین داخلی نیازها بوده است و هر جا که بخش خصوصی حضور داشته، کارآیی و راندمان بالاتر رفته است.
بیات در پایان گفت: سرپرست وزارت صمت از زمان تصدی این مسئولیت تلاش‌های زیادی را برای جهش تولید داشته و پویش ملی “تولید، تداوم امید” هم بر رر همین راستا راه اندازی شده که تا پایان سال هر هفته شاهد افتتاح و بهره‌برداری از طرح‌های مختلف در سراسر کشور خواهیم بود.
در هفته ششم پویش ملی “تولید، تداوم امید”
معاون وزیر صمت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در سفر یک روزه به استان مرکزی ضمن بازدید از شرکت های آرمان سبز آدینه ، شرکت غذا آور پنگوئن و شرکت الیاف ساینا دلیجان ، ۲ شرکت بسپار فوم و شرکت هخامنش پارس را افتتاح کرد.

منبع

ایدرو

  کد خبر
516804

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن