انرژی

قرارداد ۱۵ میلیارد دلاری آرامکو در هند به تاخیر افتاد

برنامه شرکت ریلاینس اینداستریز هند برای فروش ۲۰ درصد از سهام کسب و کار نفت به پتروشیمی خود به آرامکوی سعودی به تاخیر افتاد.

به گزارش آرمان اقتصادی، ریلاینس اینداستریز که بزرگترین مجتمع پالایشگاهی جهان را اداره می کند، سال گذشته با هدف کاهش بدهیهایش، یک قرارداد ۱۵ میلیارد دلاری با آرامکو  اعلام کرد.

اما موکش آمبانی، رییس هیات مدیره ریلاینس اینداستریز روز چهارشنبه به سهامداران این شرکت اعلام کرد به دلیل شرایط غیرقابل پیش بینی در بازار انرژی و وضعیت کووید ۱۹، قرارداد با آرامکو طبق زمان بندی اولیه پیشرفت نکرده است.

قرار بود قرارداد آرامکو تا مارس سال ۲۰۲۰ تکمیل شود.

ارزش سهام ریلاینس بدنبال این اظهارات بیش از شش درصد کاهش پیدا کرد.

وی سریکانت، مدیر مالی ریلاینس در ژانویه گفته بود این قرارداد تا چند ماه دیگر کامل خواهد شد.

این گروه هندی سرمایه گذاری از سوی شرکتهایی شامل فیس بوک، اینتل و کوالکام برای پلتفرم دیجیتالی ریلاینس جیو دریافت کرده که کمک خواهد کرد این شرکت از بدهیهایش خلاص شود.

گوگل هم با خرید ۷.۷ درصد سهم به ارزش ۴.۵ میلیارد دلار، به حمایت از پلتفرم ریلاینس جیو پرداخته است.

بر اساس گزارش رویترز، آمبانی گفت: نیاز ما به سرمایه گذاری تامین شده است. با این حال ما در شرکت ریلاینس برای دو دهه رابطه با آرامکوی سعودی ارزش قائل بوده و به شراکت بلندمدت متعهدیم. وی در ادامه افزود: ریلانس تلاش خواهد کرد موافقت رگولاتورها را برای جدا کردن کسب و کار نفت به پتروشیمی و تبدیل آن به یک زیرمجموعه مجزا جلب کند تا فرصت شراکت آرامکو تسهیل شود.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

  کد خبر
516852
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن