بین الملل

افت ارزش دلار پس از اعلام ایده ترامپ برای تعویق انتخابات آمریکا

پس از اینکه رئیس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ از احتمال به تعویق افتادن انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر این کشور خبر داد، ارزش دلار در برابر ارزهای دیگر جهان پایین آمد.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، پس از اینکه رئیس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ از احتمال به تعویق افتادن انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر این کشور خبر داد، ارزش دلار در برابر ارزهای دیگر جهان پایین آمد.

از سوی دیگر با فشاری که شیوع کرونا بر اقتصاد آمریکا وارد کرده است، دلار به سوی ثبت بدترین عملکرد ماهانه خود در ده سال اخیر پیش می‌رود.

ترامپ با تکرار ادعای قبلی خود در مورد تقلب در انتخاباتی که با استفاده از پست صورت بگیرد، در توئیتر خود نوشت: انتخابات را به تعویق بیاندازید تا مردم بتوانند به شکلی مناسب، امن و بی‌خطر رأی بدهند.

اظهارات او بازگشت دلار از افت‌های قبلی را معکوس کرد.

جو مانیمبو، تحلیل‌گر ارشد بازار در «وسترن یونیون بیزنس سولوشنز» می‌گوید: هرگونه ابهام در آینده آمریکا چه از لحاظ اقتصادی و چه از لحاظ سیاسی، دلار را متزلزل می‌کند.

شاخص دلار در برابر ارزهای مهم جهان ۰.۲ درصد دیگر پایین آمد و به ۹۳.۳۴ واحد رسید. به این ترتیب در پایان معاملات امروز احتمالاً سقوط ماهانه شاخص دلار از ۴.۱۷ درصد فراتر خواهد رفت.

یورو در برابر دلار در بالاترین نرخ ۲۲ ماهه ۱.۱۸۸۵ واحد معامله شد و پوند انگلیس با ۰.۳۴ درصد رشد در برابر دلار به نرخ برابری ۱.۳۱۳۸ واحد رسید. این در حالی است که در معاملات دیشب هم یورو و پوند بیش از ۰.۳۰ درصد در بربر دلار تقویت شده بودند.

منبع

مهر

  کد خبر
521721
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن