ارتباطات و فناوري اطلاعاتامور زیربنایی

عرضه پاوربانک‌هایی برای شارژ تجهیزات همراه مخابراتی و دوربین‌های فیلمبرداری

محققان یکی از شرکت‌های فناور مستقر در برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر پاور بانک‌هایی را برای شارژ انواع تجهیزات همراه مخابراتی و دوربین‌های فیلمبرداری طراحی و پیاده سازی کردند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، مهندس محمدعلی وکیلیان زند، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در خصوص پاوربانک طراحی شده در این شرکت گفت: این تجهیز که به سفارش صنایع بوده، به منظور تسهیل در شارژ انواع تجهیزات همراه مخابراتی مانند گوشی‌های تلفن همراه، کلاس‌های مختلف بیسیم‌های مخابراتی و همچنین تجهیزات فیلمبرداری مانند دوربین‌ها طراحی و ساخته شده است.

وی با بیان اینکه این پاوربانک دارای دو درگاه شارژ USB با توان‌های مختلف و دو درگاه شارژ جک آداپتوری (شارژ معمولی و شارژ سریع) به عنوان خروجی است، گفت: منبع اصلی تأمین انرژی این پاوربانک یک پک باتری لیتیوم یونی با ظرفیت ۲۲ آمپر ـ ساعت است.

به گفته مجری طرح این تجهیز، آزمایشهای اولیه را در فضای کار و عملیات با موفقیت گذرانده و هم‌اکنون آماده تولید انبوه با سفارش کارفرما است.

بر اساس اعلام دانشگاه امیرکبیر، وکیلیان با اشاره به ویژگی‌های این محصول گفت: وزن و ابعاد مناسب، استفاده از تکنیکهای کنترل دیجیتال برای چهار منبع تغذیه سوییچینگ به کاررفته، حفاظتهای کامل ورودی و خروجی مدارهای سوییچینگ، قابلیت شارژ همزمان تا چهار دستگاه بدون ایجاد مشکل، بازدهی بالا و امکان ارائه نمایش لحظه‌ای مشخصه‌های اصلی عملکردی از قبیل مقدار ولتاژ و جریان خروجی و نیز مشخصه‌های کاری باتری از قبیل ولتاژ جریان و دمای آن، از مزایای اصلی این دستگاه به شمار می‌رود.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

  کد خبر
522888
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن