بین الملل

آغاز تولید خودروی برقی روسیه از انتهای سال جاری میلادی

وزیر تجارت کشور روسیه، دنیس مانتوروف گفت: بعد از تاخیرهایی که به واسطه ویروس کرونا پیش آمده است، اولین اتومبیل برقی روسیه با نام زتا قرار است اواخر سال ۲۰۲۰ وارد خط تولید شود.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از راشاتودی، وزیر تجارت کشور روسیه، دنیس مانتوروف گفت: بعد از تاخیرهایی که به واسطه ویروس کرونا پیش آمده است، اولین اتومبیل برقی روسیه با نام زتا قرار است اواخر سال ۲۰۲۰ وارد خط تولید شود.

خط تولید زتا، در شهر تولیتی قرار دارد که یکی از مراکز مهم صنعت خودروسازی روسیه است و خودروهای برقی از این شهر روانه بازار خواهد شد. مانتوروف گفت: این ماشین ابتدا در بازار داخلی فروخته خواهد شد اما اهداف پروژه‌ی تجاری اولیه اشاره بر آن دارد که ممکن است زتا به کشورهای دیگر صادر شود.

دنیس مانتوروف به خبرگزاری تاس گفت که در حال حاضر ۷۰ درصد فرایند صدور تاییدیه این خودرو تکمیل شده است، اما او انتظار دارد این روند تا پایان سال پایان طول بکشد.

تولید کنندگان زتا پیش از این اعلام کرده بودند که امسال ۱۰ اتومبیل از خط تولیدشان خارج می‌شوند. در حالی که آنها قصد دارند تا سال ۲۰۲۱ این تعداد را به ۲,۰۰۰ دستگاه افزایش دهند. این کارخانه توانایی آن را خواهد داشت که سالانه حدود ۱۵,۰۰۰ خودرو تولید کند.

منبع

مهر

  کد خبر
523007
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن