امور زیربناییكشاورزی و دامپروری

اولویت احیا و بازسازی اراضی منابع‌ طبیعی آسیب‌دیده از حریق

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در بخشنامه‌ای به ادارات کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان‌ها، خواستار اولویت احیا و بازسازی اراضی منابع ‌طبیعی مناطق آسیب دیده از حریق شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از سازمان جنگل‌ها، مسعود منصور طی بخشنامه‌ای به ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان‌ها بر اولویت احیا و بازسازی اراضی که بر اثر حریق آسیب دیده‌اند تأکید کرد و تخصیص این اراضی را به طرح‌های غیرمرتبط با احیای و توسعه منابع طبیعی ممنوع اعلام کرد.

در این بخشنامه آمده است: همه ساله بخش‌هایی از پوشش گیاهی زیست‌بوم‌های طبیعی ارزشمند جنگلی و مرتعی کشور به دلیل ایجاد آتش سوزی دچار آسیب شده و پوشش اصلی خود را از دست می‌دهند و بعضاً ممکن است افرادی با هدف تصرف این اراضی اقداماتی سودجویانه را انجام دهند که لازم است ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری استان‌ها، تدابیر لازم را جهت حفظ مطلوب از این اراضی پیش بینی و در اولویت برنامه‌های احیا و بازسازی قرار دهند.

رئیس سازمان جنگل‌ها در این بخشنامه تأکید کرده است: مقتضی است از تخصیص این اراضی جهت طرح‌های غیر مرتبط با احیا و توسعه منابع طبیعی خودداری شود.

منبع

مهر

  کد خبر
523076
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن