صنعت، معدن، تجارت

کاهش ۳۵ میلیون نفری گردشگر خارجی ترکیه و ۲۴ میلیارد دلاری درآمدها

معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی، در خصوص تأثیر کرونا بر گردشگری ترکیه نوشت: تعداد گرشگران خارجی ترکیه تا پایان ۲۰۲۰ میلادی، از ۴۵ به ۱۵ میلیون نفر کاهش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در گزارشی اعلام کرد: طی هفت ماه نخست ۲۰۲۰ به دلیل بروز اپیدمی کرونا، کل تعداد گردشگران خارجی ورودی به ترکیه فقط حدود ۵.۴ میلیون نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش از ۱۹.۲ میلیون نفر کاهش داشته است.

در این گزارش آمده: کمترین تعداد گردشگر خارجی ورودی به ترکیه مربوط به آوریل ۲۰۲۰ با رقم حدود ۲۴ هزار نفر است. از ماه می به بعد، روند افت تعداد گردشگران، معکوس و افزایشی شد و تعداد گردشگران خارجی واردشده به این کشور در ماه جولای سال ۲۰۲۰ به ۹۳۳ هزار نفر رسید که نسبت به رقم ۶.۶ میلیون نفر ماه می سال ۲۰۱۹، حدود ۸۶ درصد کمتر است.

گزارش مذکور می‌افزاید: پیش بینی می‌شود کل تعداد گردشگران خارجی عازم این کشور در پایان سال ۲۰۲۰ به ۱۵ میلیون نفر و درآمد حاصل از آن به ۱۱ میلیارد دلار برسد که در مقایسه با تعداد ۴۵ میلیون گردشگر و کسب درآمد ۳۵ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۹، به ترتیب حدود ۶۷ و ۶۹ درصد افت خواهد داشت.

متن کامل گزارش معاونت اقتصادی اتاق بازرگانی تهران از اینجا قابل دانلود است.

منبع

مهر

  کد خبر
533106
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن