صنعت، معدن، تجارت

تأمین آب شهرک‌های صنعتی سرعت می‌گیرد

وزیر نیرو از سرعت بخشی به تأمین آب شهرک‌ها و واحدهای صنعتی از محل صرفه جویی‌های ناشی از پر کردن چاه‌های غیرمجاز در استان‌ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از صداوسیما، رضا اردکانیان گفت: در جاهایی که محدودیت منابع آبی نداریم، تخصیص آب به شهرک‌ها و واحدهای صنعتی مناسب است، اما در جاهایی که محدودیت داریم، مقرر شده تا از محل صرفه جویی‌هایی که در استان‌ها با پرکردن چاه‌های غیرمجاز ایجاد می‌شود، درصدی از آن در اختیار استانداران برای مصارف صنعتی قرار گیرد.

وی افزود: در طرح تعادل بخشی به منابع آب‌های زیرزمینی، پرکردن چاه‌های غیرمجاز را در دستور کار داریم که به عنوان مشوق اجرای این طرح که موجب مدیریت بهتر سفره زیرزمینی شده، درصدی را از این صرفه جویی در منابع آبی در اختیار استانداران قرار دادیم تا بتوانند برای مصارف صنعتی خود تصمیم گیری کنند و این آب را به واحدهای صنعتی اختصاص دهند.

اردکانیان با بیان اینکه این تصمیم در روزهای اخیر اجرایی شده است، گفت: پیش بینی ما این است که با اجرای این طرح بتوانیم، بخشی از آب مورد نیاز واحدهای صنعتی را تأمین کنیم.

وی افزود: در مناطقی که روزی آب داشتند و کشاورزی دایر بود، اما اکنون با کم شدن آب، کشاورزی نیز از رونق افتاده باید فکری به حال معیشت جایگزین این مناطق شود که یکی از اشکال این جایگزینی، توسعه صنعت است؛ از این رو باید آب و برق صنایع را در این مناطق تأمین کنیم.

وزیر نیرو گفت: دستورالعمل‌های موجود را با تغییراتی برای اجرای این طرح به استان‌ها ابلاغ کردیم تا هر کدام به تناسب صرفه جویی‌هایی که حاصل می‌شود، برای تخصیص آب به صنایع خود اقدام کنند.

منبع

مهر

  کد خبر
533178
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن