امور زیربناییكشاورزی و دامپروری

بهانه جدید وزارت صمت برای تسویه مطالبات واردکنندگان برنج

عضو هیات مدیره انجمن واردکنندگان برنج درباره آخرین وضعیت تسویه ارزی مطالبات واردکنندگان گفت: وزارت صمت اعلام کرده قادر به راستی آزمایی براساس سامانه های خود نیستیم.

‎سالار ساکت، عضو هیأت ناظر انجمن وارد کنندگان برنج ایران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت تسویه مطالبات ارزی واردکنندگان برنج گفت: براساس توافق بانک مرکزی و وزارت صمت قرار بود موضوع برنج‌های فروخته شده درصدی راستی آزمایی و سپس تعیین تکلیف شود اما متأسفانه وزارت صمت در این زمینه همچنان تعلل می‌کند.

وی افزود: وزارت صمت سامانه‌های متعددی ایجاد کرده که تمام مراحل ثبت سفارش و واردات و توزیع در این سامانه‌ها ثبت می‌شود و ما نیز هفت ماه قبل تمام مدارک لازم را ارائه کرده‌ایم و در این سامانه‌ها ثبت شده است اما الان وزارت صمت عنوان می‌کند که نمی‌تواند براساس سامانه‌های خود راستی آزمایی را انجام دهد.

این فعال بخش خصوصی تصریح کرد: این ادعای وزارت صمت برای ما جای سوال بسیاری دارد و نمی‌دانیم که چرا چنین مسأله‌ای را عنوان می‌کنند و وجود سامانه‌ها به چه کار می‌آید؟

ساکت ادامه داد: در آخر قرار شد ما بارنامه تحویل مسئولان دهیم و شرکت‌ها نیز هم اکنون درگیر جمع آوری این بارنامه‌ها هستند که مربوط به هفت ماه قبل است.

وی گفت: در هر حال ما این بارنامه‌ها را تحویل خواهیم داد اما تعلل وزارت صمت کاملاً نگران کننده است و ضرر و زیان شرکت‌ها را به مراتب افزایش داده است و اعتبار بین المللی واردکنندگان در خطر است.

به گزارش آرمان اقتصادی، بانک مرکزی و وزارت صمت اخیراً برای تسویه حساب با واردکنندگان برنجی که شش ماه قبل محموله‌های خود را به درخواست ستاد تنظیم بازار، قبل از تخصیص ارز بصورت امانی از گمرکات ترخیص و با مبنای دلار ۴۲۰۰ تومانی با نرخ مصوب در بازار فروخته‌اند، توافق کردند مستندات و مدارک این واردکنندگان بررسی و راستی آزمایی شود و نتایج جهت اتخاد تصمیم به جلسه ستاد تنظیم بازار ارائه شود.

منبع

مهر

  کد خبر
533598
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن