بین الملل

صادرات ماه آگوست چین فراتر از انتظار شد

داده‌های اداره کل گمرک چین امروز منتشر شد و نشان داد در ماه آگوست، ارزش دلاری صادرات این کشور فراتر از انتظارات کارشناسان شده و ۹.۵ درصد نسبت به سال گذشته جهش کرده است.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، داده‌های اداره کل گمرک چین امروز منتشر شد و نشان داد در ماه آگوست، ارزش دلاری صادرات این کشور فراتر از انتظارات کارشناسان شده و ۹.۵ درصد نسبت به سال گذشته جهش کرده است.

در همین حال، ارزش دلاری واردات در ماه آگوست ۲.۱ درصد نسبت به سال گذشته افت کرده؛ این در حالی است که اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی می‌کردند صادرات در ماه آگوست ۷.۱ درصد جهش کرده و از جهش ۷.۲ درصدی آن در ماه جولای هم کمتر شود.

این کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند که واردات چین در این ماه ۰.۱ درصد رشد کند، در حالی که در ماه جولای ۱.۴ درصد افت کرده بود.

در ماه آگوست تراز تجاری چین مثبت شد و این کشور توانست ۵۸.۹۳ میلیارد دلار مازاد تجاری ثبت کند، در حالی که اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کردند ۵۰.۵۰ میلیارد دلار مازاد تجاری ثبت شود؛ همچنین تراز تجاری چین در ماه جولای ۶۲.۳۳ میلیارد دلار شده بود.

بو ژوئانگ، اقتصاددان ارشد امور چین در شرکت تی‌اس لومبارد می‌گوید: صادرات قدرتمند چین در ۲ ماه متوالی رشد اقتصادی این کشور در نیمه دوم امسال را تقویت خواهد کرد.

داده‌های اداره گمرک نشان داد که ارزش یوآنی صادرات چین در ماه آگوست، ۱۱.۶ درصد نسبت به سال قبل جهش کرده، در حالی که ارزش یوآنی واردات ۰.۵ درصد افت داشته است.

منبع

مهر

  کد خبر
533982
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن