صنعت، معدن، تجارت

برگزاری بیش از ۷۰ میز کالایی در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی

یک مقام مسئول در سازمان توسعه تجارت ایران، از برگزاری بیش از ۷۰ میز کالایی در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، محمود بازاری با اشاره به اهمیت برگزاری میزهای کالایی گفت: از سال ۹۸ تا پنج ماهه نخست امسال، در مجموع ۷۸ جلسۀ میز کالایی در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی برگزار شده که از این تعداد ۴۸ میز در بخش ملی و ۳۰ میز کالایی در بخش استانی برگزار شده است.

وی در تشریح جزئیات این آمار گفت: در سال ۹۸، تعداد ۳۰ جلسۀ میز کالایی در سطح ملی برگزار شد که از این تعداد ۱۱ میز در بخش خشکبار، ۴ میز در بخش میوه و تره‌بار، ۴ میز در بخش گل و گیاهان زینتی، دارویی و صنعتی، ۳ میز در بخش محصولات حیوانی، ۶ میز در بخش شیرینی و شکلات و صنوف تولیدی و ۲ میز در بخش صنایع تبدیلی بوده است.

بازاری افزود: در سطح استانی از مجموع ۲۳ جلسۀ میز کالایی در سال ۹۸، تعداد ۵ میز صنایع خشکبار، ۱ میز میوه و تره‌بار، ۲ میز گل و گیاهان زینتی، دارویی و صنعتی، ۱ میز محصولات حیوانی؛ ۹ میز شیرینی و شکلات و صنوف تولیدی، ۳ میز صنایع تبدیلی و ۲ میز محصولات لبنی برگزار شده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی با اشاره به آمار پنج ماهه نخست سال ۹۹ در مورد برگزاری میزهای کالایی در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی اضافه کرد: در ۵ ماهۀ نخست سال جاری در بخش ملی، ۵ میز خشکبار، ۲ میز میوه و تره‌بار، ۲ میز، گل و گیاهان زینتی، دارویی و صنعتی، ۳ میز محصولات حیوانی، ۲ میز شیرینی و شکلات و صنوف تولیدی، ۲ میز صنایع تبدیلی و ۲ میز محصولات لبنی برگزار شده است.

بازاری گفت: در بخش استانی در پنج ماهه سال ۹۹، ۴ میز خشکبار، ۲ میز شیرینی، شکلات و صنوف تولیدی و یک میز صنایع تبدیلی برگزار شده است و روند برگزاری این میزها در سازمان توسعه تجارت ایران ادامه دارد.

منبع

مهر

  کد خبر
534306
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن