اقتصاد کلان

علیپور: فعالیت بورسی نیازمند اطلاعات کافی و صبر و حوصله است

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از فعالان بازار سرمایه خواست که در تصمیمات بورسی خود با مطالعه و اطلاعات کافی عمل کرده و با نگاهی بلند مدت صبر و حوصله پیشه کنند.

محمد علی پور در گفت وگو با ایسنا با اشاره به وضعیت کنونی بازار سرمایه گفت: بورس بازاریست که اگر افراد فعال در آن فاقد اطلاعات صحیح اقتصادی باشند تحت تاثیر نوسانات قرار خواهند گرفت و متضرر خواهند شد، در کنار موضوع اطلاعات باید توجه کنیم این بازار مستلزم داشتن صبر و حوصله است، شرایط بازار سرمایه متغیر است یک زمان شاخص سیر صعودی و یک زمان نزولی است.

وی افزود: ما از ابتدا هم توصیه می کردیم که افراد برای ورود به بازار سرمایه با مطالعه و با اطلاعات کافی اقدام کنند و اگر هم دارای اطلاعات کافی در زمینه بورس نیستند از متخصصین امر مشاوره گرفته و بدون آشنایی و اطلاعات وارد بازار سرمایه نشوند؛ در غیر این صورت ممکن است فرد توقع اتفاقات خاصی از بازار داشته باشد و اگر توقعاتش براورده نشود احساس کند ضرر کرده است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: برای مثال هیجانی عمل کردن و سریع واردن صف فروش شدن در این بازار امری است که خود به خود موجب ضرر و از بین رفتن دارایی خود فرد می شود، به همین دلیل ما توصیه می کنیم که افراد با مطالعه وارد این بازار بشوند، بازار سرمایه بازاری خاص است که صبر و حوصله و اطلاعات کافی طلب می کند، بورس بازاری است که نیازمند نگاه بلند مدت است؛ چرا که انتظارات کوتاه مدت از آن موجب رفتارهای هیجانی و نوسانات می شود.

علیپور تصریح کرد: متاسفانه ما ایرانی ها این خصیصه را داریم که هیجانی عمل می کنیم، برای مثال اگر بگویند بورس بازدهی خوبی دارد و فلان شخص در مدتی کوتاه در این بازار سودی به دست آورده است، همگی بدون مطالعه به این بازار هجوم می آوریم، نتیجه فعالیت بدون مطالعه هم تبعاتی را در این عرصه به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

  کد خبر
534430
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن