اقتصاد کلان

اختصاص ۹۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به اکوسیستم نوآوری کشور

رییس هیات مدیره انجمن صندوق‌های خطرپذیر، کل خدمات مالی اعضای این انجمن از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۸ را بالغ بر ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: حجم سرمایه گذاری خطرپذیر این مجموعه ۳۱۰ میلیارد تومان و حجم تسهیلات پرداخت شده از سوی اعضای این انجمن ۹۱۰ میلیارد تومان است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی دکتر فریدوند امروز در اولین نشست مجمع فناوری و نوآوری که در محل کارخانه نوآوری آزادی برگزار شد، تامین مالی را یکی از موضوعات مهم حوزه فناوری دانست و افزود: انجمن صنفی نهادی است که برای هم افزایی صندوق‌های سرمایه گذاری تشکیل شده است که در این راستا ۷۵ صندوق و نهاد سرمایه گذاری در آن عضو هستند.

فریدوند، ترغیب به سرمایه گذاری، شکل گیری ادبیات سرمایه گذاری و هم افزایی در حوزه تامین مالی را از برنامه‌های این انجمن صنفی نام برد و یادآور شد: تاکنون ۲۴ صندوق پژوهش و فناوری و تعدادی شتابدهنده و شرکت‌های VC خدماتی چون صدور ضمانت‌نامه، مشارکت در سرمایه گذاری، پرداخت انواع تسهیلات و خدمات تجاری سازی به اکوسیستم نوآور کشور ارائه می‌دهند.

رییس هیات مدیره انجمن صنفی صندوق‌های خطرپذیر با اشاره به عملکرد این انجمن برای ارائه خدمات، اظهار کرد: در سال ۱۳۹۸ کل خدمات ارائه شده به شرکت‌های فناور و دانش بنیان بالغ بر ۲۲۰۰ میلیارد تومان می‌شود که در قالب ۵ هزار فقره خدمت بوده است.

وی کل خدمات مالی اعضای این انجمن از سال ۱۳۹۱  تا ۱۳۹۸ را بالغ بر ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان ذکر کرد و ادامه داد: حجم سرمایه گذاری خطرپذیر این مجموعه ۳۱۰ میلیارد تومان و حجم تسهیلات پرداخت شده از سوی اعضای این انجمن ۹۱۰ میلیارد تومان است.

وی محدود بودن منابع تخصیص داده شده به صندوق‌ها، محدودیت قوانین حمایتی، عدم تسری مزایای بانکی به صندوق‌ها و عدم دسترسی به داده‌ها را از چالش‌های این انجمن نام برد.

انتهای پیام
 

منبع

ایسنا

  کد خبر
535834
کلیدواژه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن