صنعت، معدن، تجارت

تأمین ۹۰ درصد لاستیک سواری مورد نیاز از تولید داخل

معاون دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت با بیان اینکه نزدیک به ۹۰ درصد از لاستیک سواری از تولید داخلی تامین می شود،گفت: توزیع نیز باید بر اساس دستورالعمل ها در سامانه جامع تجارت انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حمید محله‌ای در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه تولید لاستیک به اندازه نیاز کشور است و فقط توزیع لاستیک در سطح عرضه باید هماهنگ شود، اظهار داشت: با همیاری و تعامل بخش تولید با مجموعه وزارت صمت از سال گذشته تولید لاستیک بهبود یافته و این روند تداوم دارد و تأمین این کالا به خوبی انجام می‌شود.

وی با اعلام اینکه نزدیک به ۹۰ درصد از لاستیک سواری از تولید داخلی تأمین می‌شود، اضافه کرد: در بخش توزیع نیز باید تمهیداتی اندیشیده شود و توزیع باید به صورت شفاف و بر اساس دستورالعمل‌ها در سامانه جامع تجارت انجام شود.

معاون دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت در خصوص شبکه توزیع نیز، بیان کرد: شبکه توزیع لاستیک سبک مشتمل بر حدود ۲ هزار عمده فروش است که اکثراً نمایندگان ۸ تولیدکننده کشور و واردکنندگان هستند که باید آمارهای خود را از طریق سامانه جامع تجارت ارائه دهند.

محله‌ای افزود: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار از اول شهریورماه لاستیک سبک و نیمه سنگین تولید داخل و وارداتی را مشمول ثبت در سامانه جامع تجارت کردیم که این کار به صورت سیستمی انجام می‌شود.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد شفافیت در زنجیره از تولید تا توزیع، اضافه کرد: در لاستیک سنگین و کالاهای اساسی این را آزمایش دادیم که به نتایج موفقیت آمیزی رسید.

محله‌ای با بیان اینکه بر اساس اظهارات تولیدکنندگان ۶۰۴ هزار لاستیک نیمه سنگین و نیسانی (وانتی) در ۵ ماهه اول تولید شده است، گفت: همچنین بر اساس آمار سایت بهین یاب تا ۲۴ شهریورماه ۶۹۹ هزار و ۹۸۸ اظهار تولید شده است.

وی تأکید کرد: اطلاعات باید در سامانه جامع تجارت به روز باشد، مشکل شناسه حل شده است و تولیدکنندگان اطلاعات را از همان ابتدای زنجیره باید به درستی وارد کنند.

منبع

مهر

  کد خبر
536528
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن