امور زیربناییراه و ساختمان

زمینه مراودات تجاری ایران و آذربایجان فراهم می‌شود/ زیرساخت‌ها و ارتباطات ریلی منطقه‌ای گسترش می‌یابد

وزیر راه و شهرسازی کشورمان در نشست ویدیوکنفرانسی با وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوریهای پیشرفته جمهوری آذربایجان، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش زیرساخت ها و ارتباطات ریلی منطقه ای، تاکید کرد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امروز دوشنبه ٢۴ شهریور، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با رامین قلی زاده وزیر حمل ونقل،ارتباطات و فناوری‌های پیشرفته جمهوری آذربایجان از طریق ویدئو کنفرانس در خصوص روابط و همکاریهای حملی و نقلی میان دو کشور گفتگو کردند. دو طرف با اشاره به حمایت و تاکید روسای جمهور دو کشور بر لزوم توسعه همکاریهای در زمینه های حمل و نقلی و ترانزیتی، ابراز امیدواری کردند با تکمیل پروژه های مشترک بتوانند همکاریهای فی مابین را گسترش دهند. تأکید طرفین بر احداث پل مشترک خودرویی بر روی رودخانه آستاراچای در آستارا ، ضرورت تکمیل و بهره برداری کامل از پایانه ریلی آستارا- آستارا، با توجه به ظرفیت و نقش ان در جابجایی کالا و همچنین احداث خط آهن رشت – آستارا از موضوعات دیگر مورد مذاکره میان وزرای دو کشور بود. اسلامی پزیر راه و شهرسازی کشورمان در این ملاقات در مورد خطوط راه آهن در ایران و اتصال آن تا اغلب بنادر جنوبی کشور و نیز ظرفیت گسترده راه آهن کشورمان در مسیرهای شمال – جنوب و شرق – غرب و اتصال آن به راه اهن های کشورهای همسایه توضیحاتی ارائه و بر امادگی کشورمان به منظور بهره برداری ازامکانات یکدیگر تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با رامین قلی زاده وزیر حمل ونقل،ارتباطات و فناوری‌های پیشرفته جمهوری آذربایجان از طریق ویدئو کنفرانس در خصوص روابط و همکاریهای حملی و نقلی میان دو کشور گفتگو کردند.

دو طرف با اشاره به حمایت و تاکید روسای جمهور دو کشور بر لزوم توسعه همکاریهای در زمینه های حمل و نقلی و ترانزیتی، ابراز امیدواری کردند با تکمیل پروژه های مشترک بتوانند همکاریهای فی مابین را گسترش دهند. 

تأکید طرفین بر احداث پل مشترک خودرویی بر روی رودخانه آستاراچای در آستارا ، ضرورت تکمیل و بهره برداری کامل از پایانه ریلی آستارا- آستارا، با توجه به ظرفیت و نقش ان در  جابجایی کالا و همچنین احداث خط آهن رشت – آستارا از موضوعات دیگر مورد مذاکره میان وزرای دو کشور بود.

 اسلامی پزیر راه و شهرسازی کشورمان در این ملاقات در مورد خطوط راه آهن در ایران و اتصال آن تا اغلب بنادر جنوبی کشور و نیز ظرفیت گسترده راه آهن کشورمان در مسیرهای شمال – جنوب  و شرق – غرب و اتصال آن به راه اهن های کشورهای همسایه توضیحاتی ارائه و بر امادگی کشورمان به منظور بهره برداری ازامکانات یکدیگر تاکید کرد.

 

منبع

ایلنا

  کد خبر
536534
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن