بین الملل

هند ذخایر سوخت استراتژیک خود را با نفت ارزان پر کرده است

وزارت نفت و گاز هند اعلام کرد که هند با بهره‌جویی از سقوط قیمت نفت خام در ابتدای امسال ذخایر نفت استراتژیک خود را با نفت ۱۹ دلاری پر کرده تا با این کار نزدیک به ۷۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی کند

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از راشاتودی، وزارت نفت و گاز هند اعلام کرد که هند با بهره‌جویی از سقوط قیمت نفت خام در ابتدای امسال ذخایر نفت استراتژیک خود را با نفت ۱۹ دلاری پر کرده تا با این کار نزدیک به ۷۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی کند.

وزارت نفت و گاز هند در بیانیه‌ای به نقل از وزیر نفت و گاز این کشور، دارمندرا پرادان، اعلام کرد: با بهره‌جویی از قیمت پایین نفت خام در بازارهای بین‌المللی هند در ماه آوریل و می ۱۶.۷۱ میلیون بشکه نفت خریداری کرد و انبارهای ذخایر استراتژیک خود که در ویشاکاپاتنام، مانگالور و پادور احداث شده‌اند را پر کرد.

در بیانیه وزارتخانه آمده است: قیمت متوسط نفت خام خریداری شده توسط هند در ماه‌های آوریل و می ۱۹ دلار بوده است در حالی که در ماه ژانویه نفت به ازای هر بشکه ۶۰ دلار خریداری شده بود. به لطف سقوط قیمت نفت به پایین‌ترین سطح چندین سال اخیر در آغاز سه ماهه دوم، هند توانست ۶۸۵.۱۱ میلیون دلار در هزینه خرید نفت خود صرفه‌جویی کند.

منبع

مهر

  کد خبر
539018
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن