اقتصاد کلان

۸۰۰۰ کرمانشاهی صاحب شغل می‌شوند

ایسنا/کرمانشاه تفاهم نامه "جهش تولید" به منظور ایجاد بیش از هشت هزار فرصت شغلی در استان کرمانشاه با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه به امضا رسید.

محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه در مراسم امضای این تفاهم نامه با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال “جهش تولید” گفت: این تفاهم نامه هم در همین راستا و ایجاد اشتغالزایی در استان کرمانشاه در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در راستای اجرای این تفاهم نامه ۵۲ طرح و پروژه تولیدی و اشتغالزا در استان کرمانشاه شناسایی شده که  می توان ظرف یک سال آنها را به بهره برداری رساند.

نوبخت تصریح کرد: برای راه اندازی این ۵۲ طرح ۱۴۵۱ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده تا بتوانیم از قبل این تعداد طرح و پروژه هشت هزار و یکصد و یازده فرصت شغلی در استان ایجاد کنیم.

وی افزود: با بهره برداری از این پروژه ها در کنار اشتغالزایی، ظرف یک سال ۵۹۴۰ میلیارد تومان به ارزش افزوده تولید در استان هم اضافه می شود.

در ادامه این مراسم تفاهم نامه دیگری با عنوان “تکمیل پوشش سیگنال رسانی شبکه های تلویزیونی” در استان کرمانشاه به امضا رسید که بر اساس این تفاهم نامه تمام استان تحت پوشش دیجیتال قرار خواهد گرفت.

حبیب الله وفایی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه در حاشیه انعقاد این تفاهم نامه در گفت و گو باایسنا گفت: این تفاهم نامه با هدف افزایش سطح پوشش دیجیتال شبکه های تلویزیونی در دستورکار قرار گرفته است.

وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه سازمان برنامه و بودجه ۲۱.۵ میلیارد تومان و سازمان صدا و سیما ۲۵ میلیارد تومان ظرف سه سال برای تکمیل پوشش دیجیتالی شبکه های تلویزیونی در استان اختصاص می دهند.

وفایی تصریح کرد: با تزریق این اعتبار ظرف سه سال آینده پوشش تمام شبکه های تلویزیونی در استان از آنالوگ به دیجیتال تبدیل می شود.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

  کد خبر
539185
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن