بین الملل

۸۷۰ هزار آمریکایی دیگر این هفته درخواست بیمه بیکاری دادند

با کندتر شدن ریکاوری بازار کار آمریکا از پاندمی کرونا، تعداد افرادی که این هفته برای اولین بار درخواست حمایت از بیکاری خود را ثبت کردند از آن‌چه تحلیل‌گران انتظار داشتند بیشتر شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، با کندتر شدن ریکاوری بازار کار آمریکا از پاندمی کرونا، تعداد افرادی که این هفته برای اولین بار درخواست حمایت از بیکاری خود را ثبت کردند از آن‌چه تحلیل‌گران انتظار داشتند بیشتر شد.

اداره کار آمریکا اعلام کرد تعداد افرادی که در هفته منتهی به ۱۹ سپتامبر برای اولین بار درخواست دریافت حقوق بیکاری خود را ثبت کرده‌اند به ۸۷۰,۰۰۰ نفر رسیده است.

این در حالی است که اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی داوجونز پیش‌بینی می‌کردند تنها ۸۶۰,۰۰۰ نفر این هفته درخواست حمایت از بیکاری خود را به ثبت برسانند.

در اوج اخراج کارکنان در فصل بهار هر هفته بیش از ۶ میلیون آمریکایی درخواست حمایت از بیکاری خود را ثبت می‌کردند. در آن زمان کنگره آمریکا تصویب کرد برای حمایت اضافی از بیکاران علاوه بر حقوق بیکاری هر هفته ۶۰۰ دلار به آنها پرداخت شود. حالا با به پایان رسیدن این طرح حمایتی اضافی هر هفته افراد بیشتری تمایل دارند دوباره به دنبال کار بگردند.

منبع

مهر

  کد خبر
539310
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن