اقتصاد کلان

پرداخت ۴۹ هزار میلیارد برای جبران خسارت های سیل/ ایجاد ۵۰۰۰ شغل برای مددجویان امداد در کشور

ایسنا/ایلام رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از پرداخت ۴۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات در  سال های اخیر برای جبران خسارت های سیل خبر داد.

“علیرضا تابش”  در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و اقتصاد مقاومتی استان ایلام با اعلام این خبر، اظهار کرد: این تسهیلات ارزان قیمت با نرخ چهار درصد در اختیار افراد آسیب دیده قرار گرفته اس و هر چند  جبران این خسارت ها با توجه به محدودیت های مالی دولت ناشی از تحریم های ظالمانه بسیار دشوار بود و در این موقعیت حساس، دولت اهتمام جدی به جبران این مشکلات داشت.
وی با بیان اینکه  با حمایت های سازمان برنامه و بودجه ۴۹ هزار میلیارد ریال در این حوزه تخصیص یافت، تاکید کرد: بازسازی مناطق آسیب دیده در استان های مختلف انجام گرفته است و تنها در استان سیستان و بلوچستان با توجه به وقوع سیل در انتهای سال گذشته در حال بازسازی واحدهای مسکونی افراد آسیب دیده هستیم.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  با اشاره به برنامه دولت برای احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای نیازمندان، تصریح کرد: این واحدها بدون پیش پرداخت برای افراد واجد شرایط احداث می شود و در استان ایلام نیز ۲ هزار واحد پیش بینی شده است که تا پایان دولت به بهره برداری خواهند رسید.
مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز در این نشست با بیان اینکه امسال ۵۰۰۰ فرصت شغلی برای افراد تحت پوشش این نهاد در استان ایلام ایجاد خواهد شد، اظهار کرد: : ۱۵۷۰  میلیارد ریال برای تحقق این برنامه پیش بینی شده است.
وی تصریح کرد: سال گذشته ۴۰۰۰  نفر از مددجویان این نهاد در استان شاغل شدند که به این منظور ۱۴۶۰  میلیارد ریال از سوی این نهاد پرداخت شد و این نهاد آمادگی دارد فرصت های بیشتری را برای رونق اشتغال در استان ها تخصیص دهد.
بختیاری با تاکید بر اینکه تامین مسکن در بسته حمایتی نیازمندان بزرگ ترین خدمت است و کمیته امداد عزم خود را برای خانه دار کردن افراد تحت پوشش جزم کرده است، ادامه داد: امروز ۲۰۰۰ واحد مسکونی نیازمندان استان ایلام کلنگ زنی می شود و علاوه بر این با همکاری بنیاد مسکن ۳۰۰ واحد نیز در شهر ایلام احداث خواهد شد.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

  کد خبر
539356
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن