بانکبانک و بیمه

افزایش ۱.۲ میلیون تنی ظرفیت تولید شمش فولاد کشور

فاز دوم طرح شرکت فولاد جنوب کاوه کیش با تامین مالی ۱۰۸ میلیون و ۸۰۰ یورویی بانک توسعه صادرات ایران توسط معاون اول رییس جمهور افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، با آغاز این پروژه بالغ بر ۱۰۸ میلیون و ۸۰۰ هزار یورو برای تامین مالی طرح فاز دو و ۲۵ میلیون یورو تسهیلات برای طرح آب شیرین کن صنعتی به منظور تهیه آب مورد نیاز این بخش از کارخانه از سوی بانک توسعه صادرات ایران از محل منابع صندوق توسعه ملی پرداخت شد.

لازم به ذکر است علی رغم همه تحریم­ها، بانک توسعه صادرات توانست در حوزه تامین تجهیزات و قطعات مورد نیاز در طول اجرای این پروژه موفق عمل کند. همچنین به همت بانک توسعه صادرات، با وجود محدودیت­های بین المللی ناشی از تحریم، نقل و انتقال مالی مرتبط با فاز دو طرح فولاد جنوب کاوه کیش بدون چالش انجام شد.

زیرساختی بودن این طرح زمینه ایجاد اشتغال برای ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۰۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم و رونق اقتصادی استان هرمزگان را فراهم کرده و نکته غرور آفرین در این میان، استفاده از توان کارشناسان داخلی برای تکمیل پروژه پس از خروج کارشناسان خارجی در ادامه تحریم­های غیرعادلانه از طرح است.

با احتساب ظرفیت تولید در فاز دوم فولاد کاوه جنوب کیش، سهم تولید فولاد در این شرکت به حدود ۱۰ درصد تولید فولاد کشور ارتقاء ‌یافت که این میزان تولید باعث شد تا رتبه فولاد کاوه جنوب کیش در میان تولیدکنندگان فولاد کشور از جایگاه هفتم به رده چهارم ارتقاء یاب

  کد خبر
539883
کلیدواژه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن