بین الملل

اصرار دولت آمریکا بر ممنوعیت تیک تاک

رئیس جمهور آمریکا به بهانه نگرانی درباره امنیت ملی این کشور با تشکیل یک پرونده قضایی جدید بر لزوم ممنوعیت برنامه محبوب چینی تیک تاک تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به بهانه نگرانی درباره امنیت ملی این کشور با تشکیل یک پرونده قضایی جدید بر لزوم ممنوعیت برنامه محبوب چینی تیک تاک تأکید کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در توئیتر پایگاه خبری آرمان اقتصادی بخوانید. (کلیک کنید)

این در حالی است که دولت آمریکا در نظر دارد در تاریخ ۱۲ نوامبر طرح غیر قابل دسترس بودن این برنامه اشتراک ویدئو در آمریکا را اجرا کند.

در این پرونده جدید، دادگاه پیشنهاد دولت ترامپ مبنی بر غیرقابل دسترس بودن تیک تاک در ایالات متحده یعنی جایی که ۱۰۰ میلیون کاربر دارد را بررسی می کند.

در این پرونده که روز جمعه در دادگاه فدرال تشکیل شد، آمده است: نباید از اقدام رئیس جمهور برای مقابله با تهدیدهای امنیت ملی جلوگیری کرد چرا که در این پرونده یک دشمن خارجی فعالیت های خود را تحت یک رسانه پنهان می کند.

دولت ترامپ در تلاش است قاضی پرونده را متقاعد کند تا اجازه دهد با محدودیت در برنامه اشتراک ویدیو، که ادعا می کند از طریق شرکت مادرش بایت دنس با دولت چین ارتباط دارد، پیش برود.

در ماه سپتامبر،  دستور موقت یک قاضی آمریکایی مانع از حذف تیک تاک از فروشگاه های دانلود برنامه های تلفن همراه توسط دولت شد.

بر اساس این گزارش، ترامپ تیک تاک را متهم کرده است که امنیت ملی آمریکا را تهدید کرده و داده ها را برای پکن از طریق شرکت مادر این برنامه یعنی بایت دنس جمع آوری می کند. دولت چین و این شرکت این ادعاها را رد کرده اند.

به گفته دولت چین، جمع آوری داده های تیک تاک اقدامی استاندارد است که توسط هزاران برنامه در سراسر جهان صورت گرفته و اقدامات واشنگتن “سوءاستفاده آشکار” از قوانین مربوطه است.

انتهای پیام/

 

منبع

تسنیم

  کد خبر
555478
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن