بین الملل

رشد اقتصاد آلمان امسال به منفی ۵.۵ درصد می رسد

آلمان انتظار دارد تولید ناخالص داخلی آن ۵.۵ درصد در ۲۰۲۰ کاهش یابد درحالی که قبلاً یک کاهش ۵.۸ درصدی را پیش بینی کرده بود.

 به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از رویترز، دولت آلمان پیش بینی خود از رشد تولید ناخالص داخلی در ۲۰۲۰ را افزایش می‌دهد. آلمان حالا انتظار دارد تولید ناخالص داخلی آن ۵.۵ درصد در ۲۰۲۰ کاهش یابد درحالی که قبلاً یک کاهش ۵.۸ درصدی را پیش بینی کرده بود.

 جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در توئیتر پایگاه خبری آرمان اقتصادی.

 این پیش‌بینی بدان معناست که رکود به وجود آمده از همه‌گیری ویروس کرونا کمی متعادل‌تر از تولید از دست رفته در بحران مالی جهانی در ۲۰۰۹ بوده است. تولید ناخالص داخلی آلمان در آن زمان ۵.۷ درصد کاهش یافت.

 وزارت اقتصاد آلمان در این مورد نظری نداده و پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد این کشور جدیدترین پیش‌بینی‌ها را در روز چهارشنبه منتشر خواهد کرد.

 اقتصاد آلمان ۹.۷ درصد در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به خاطر کاهش هزینه‌ها، سرمایه‌گذاری شرکت ها و تجارت در اوج همه‌گیری ویروس کرونا کوچک شد.

 برداشتن قرنطینه ها به همراه کمک‌های دولتی و ارائه محرک‌های اقتصادی باعث بهبود اقتصاد این کشور در سه ماهه سوم شد. ولی  افزایش موارد جدید ابتلا به کرونا نگرانی در مورد کاهش دوباره فعالیت‌ها را افزایش داده است.

 دولت آلمان همچنان پیش‌بینی می‌کند رشد تولید ناخالص داخلی این کشور در سال آینده میلادی برابر با ۴.۴ درصد باشد.

انتهای پیام/۱۱۹

منبع

تسنیم

  کد خبر
555727

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن