بین الملل

سرمایه گذاری مستقیم خارجی در جهان نصف شد/ جذب فقط ۷ میلیارد دلار سرمایه خارجی در اروپا طی ۶ ماه

سازمان ملل اعلام کرد سرمایه گذاری مستقیم خارجی در جهان به علت ترس از رکود عمیق اقتصادی در نیمه اول سال ۲۰۲۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۹ درصد سقوط کرده است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از رویترز، سازمان ملل روز سه شنبه اعلام کرد سرمایه گذاری مستقیم خارجی جهانی به علت ترس از رکود عمیق اقتصادی در نیمه اول سال ۲۰۲۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۹ درصد سقوط کرده است.

آخرین اخبار و مطالب اقتصادی در توئیتر آرمان اقتصادی. (کلیک کنید)

سازمان کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (آنکتاد) در گزارشی اعلام کرد که جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی به سمت اقتصاد اروپا در نیمه نخست ۲۰۲۰ برای اولین بار منفی شده است و از ۲۰۲ میلیارد دلار به ۷ میلیارد دلار کاهش یافته است.

این در حالی است که جریان سرمایه گذاری مستقیم به سمت ایالات متحده ۶۱٪ کاهش یافته و به ۵۱ میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش، سرمایه گذاری مستقیم خارجی جهانی نیز سقوط کرد چرا که شرکت های چند ملیتی سرمایه گذاری ها را برای حفظ نقدینگی خود به تعویق انداختند.

جیمز ژان، مدیر بخش سرمایه گذاری و کسب و کار آنکتاد، در یک کنفرانس خبری گفت: جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی جهانی طی نیمه اول سال جاری تقریباً به نصف کاهش یافت… و از آنچه برای کل سال پیش بینی کرده بودیم شدیدتر بود.

ژان گفت که انتظار می رود جریان سرمایه گذاری مستقیم جهانی امسال ۳۰ تا ۴۰ درصد و با شدت کمتر در سال ۲۰۲۱، ۵ تا ۱۰ درصد کاهش یابد.

در این گزارش آمده است، کشورهای صنعتی که به طور معمول حدود ۸۰ درصد از معاملات جهانی را به خود اختصاص می دهند، بیشترین آسیب را دیدند و جریانات به ۹۸ میلیارد دلار کاهش یافت – این سطح از سرمایه گذاری آخرین بار در سال ۱۹۹۴ مشاهده شده است.

انتهای پیام/

منبع

تسنیم

  کد خبر
555808
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن